Dołhobyczów: Likwidacja odroczona? (TYLKO W GAZECIE)

  • 07.04.2021, 05:18
  • Mariusz Parol
Dołhobyczów: Likwidacja odroczona? (TYLKO W GAZECIE) W placówce Poczty Polskiej w Dołhobyczowie pracuje naczelnik, pracownik kasowy i 5 listonoszy.
Wielki Tydzień był bardzo nerwowy dla pracowników placówki Poczty Polskiej w Dołhobyczowie.

Pocztowcy z Dołhobyczowa dowiedzieli się, że 1 kwietnia ich placówka zostanie zlikwidowana. Wójt Grzegorz Drewnik ruszył z odsieczą. Napisał pisma do wicepremiera, wiceprezesa zarządu Poczty Polskiej i dyrektora sprzedaży Poczty Polskiej w Lublinie. Wygląda na to, że pomogło. Placówka zostaje. Ale czy na długo?

Pod koniec marca wójt Grzegorz Drewnik dowiedział się o likwidacji placówki Poczty Polskiej w Dołhobyczowie. Nieoficjalnie poinformowali go o tym jej pracownicy.

 – Dokładnie 23 marca powiedzieli mi, że ich zwierzchnicy poinformowali ich o zamiarze likwidacji placówki z dniem 1 kwietnia. To wcale nie była wiadomość primaaprilisowa. Od razu wystąpiłem z pismami do wiceprezesa Rady Ministrów, ministra aktywów państwowych, a jednocześnie posła Jacka Sasina, a także do wiceprezesa Zarządu Poczty Polskiej Andrzeja Bodzionego i dyrektora sprzedaży Poczty Polskiej w Lublinie Artura Janczarka. Uważam, że to niedopuszczalne, aby w przeszło pięciotysięcznej gminie, o tak rozległej powierzchni i znaczeniu, nie było żadnej działającej placówki pocztowej – podkreśla wójt Grzegorz Drewnik.

Cały artykuł przeczytasz tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Www
Www 08.04.2021, 10:27
Elektronicznie można nadać paczkę lub list za pomocą serwisu ePaczka. Kurier przyjeżdża i odbiera, nie ma problemu
zbigt
zbigt 07.04.2021, 19:03
A jak będę chciał nadać list lub paczkę? to też elektronicznie?:)
młody
młody 07.04.2021, 11:29
Poczta do likwidacji, a dziadostwo niech w końcu nauczy się korzystać z elektronicznym zamienników. Mamy rok 2021.
Kiedyś Cię zbytnie zaufanie do techniki zgubi
Kiedyś Cię zbytnie zaufanie do techniki zgubi 08.04.2021, 12:07
Ciekawe🤔
Elektronicznie nadaj i niech ktoś elektronicznie odbierze bez ludzkiego udziału.
Aha
Aha 07.04.2021, 23:19
Elektronicznie wyślesz jakąkolwiek paczkę "geniuszu" ? Elektroniczny zamiennik to ty już masz, tam gdzie ci się szyja kończy i jak widać kiepsko to działa.

Pozostałe