Zamość: Związkowcy kontra dyrektor Namysłowiaków (TYLKO W GAZECIE)

  • 07.04.2021, 07:07
  • Leszek Wójtowicz
Zamość: Związkowcy kontra dyrektor Namysłowiaków (TYLKO W GAZECIE) Tadeusz Wicherek jest dyrektorem zamojskiej Orkiestry od 14 lat.
Zamojscy radni uznali za zasadną skargę związkowców na działalność dyrektora Orkiestry Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego w Zamościu, któremu zarzucają m.in. brak dialogu. Dyrektor zapewnia, że taki dialog się toczy. – Wysłałem właśnie kolegom ze związków projekt nowego regulaminu – powiedział nam w Wielki Pątek Tadeusz Wicherek.

Związkowcy podnosili w swojej skardze, że Tadeusz Wicherek nie wykazuje chęci dialogu z nimi i z pracownikami, co skutkuje licznymi, pogłębiającymi się konfliktami. Dodatkowo zarzucili mu, że wykazuje niewielką inicjatywę w pozyskiwaniu sponsorów i środków zewnętrznych, co mogłoby wpłynąć korzystnie na sytuację finansową Orkiestry.

W ocenie Komisji Skarg Wniosków i Petycji UM Zamość, zgłaszane przez związkowców nieprawidłowości w funkcjonowaniu Orkiestry znajdują potwierdzenie w raporcie kontroli przeprowadzonej w zeszłym roku przez Państwową Inspekcję Pracy.

Skarga na dyrektora zamojskiej orkiestry była rozpatrywana na ostatniej sesji Rady Miasta Zamość. Radni uznali, że jest zasadna. "Za" było 15 radnych, 1 wstrzymał się od głosu, a 6 głosowało przeciwko.

Więcej szczegółów tej sprawy tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Klops
Klops 08.04.2021, 21:38
Ok, sponsorów orkiestry, która nie występuje bo jest lockdown? Brawo radni, brawo związkowcy. Może radni by pomyśleli jak wesprzeć orkiestrę w czasach wirusa zamiast nagrywać kretyńskie filmiki z prezydentem promujące (swoją drogą bardzo fajną) książkę kucharską?

Pozostałe