Powstają Ateny Roztocza (TYLKO W GAZECIE)

  • 07.04.2021, 06:00
  • lew
Powstają Ateny Roztocza (TYLKO W GAZECIE) Wszystkie budynki okalać będzie wypalona w ceramice wstęga w wygrawerowanym pacierzem.
Ateny Roztocza – to unikalny w skali kraju ośrodek filozoficzno-religijny, który powstaje w miejscowości Szozdy (gm. Tereszpol). Jego pomysłodawcą i zarazem budowniczym jest ks. prof. Tadeusz Guz z KUL. Projekt realizowany jest na jego ojcowiźnie.

To bardzo ciekawa inicjatywa – uważa wójt gm. Tereszpol Jacek Pawluk. – Z jednej strony ks. prof. Guz chce ocalić od zapomnienia to, co odchodzi, z drugiej na terenie swojej rodzinnej placówki pragnie stworzyć miejsce do modlitwy i rozważań. Ateny Roztocza to też promocja naszej gminy.

Ks. prof. Tadeusz Guz podkreśla, że dla niego, po Bogu i ojczyźnie, nauka jest największą miłością. – Dlatego postanowiłem poświęcić swoje oszczędności, aby wybudować jej dom – wyjaśnia ks. Guz, który w Szozdach urodził się i dorastał.

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zawisza Ciemny
Zawisza Ciemny 07.04.2021, 07:43
No i wydało się,.. księża mają oszczędności
ja
ja 08.04.2021, 20:21
Ksiądz profesor jest wykładowcą akademickim i wieloletnim dziekanem wydziału prawa - więc z całą pewnością jego wypłata różniła się od tego co trafia do kieszeni zwykłych księży.

Pozostałe