Padwa ponownie liderem!

• 06.04.2021, 15:06
  • tomt
Padwa ponownie liderem! W Kielcach Hubert Obydź nie tylko zagrał na piątkę, ale i ustrzelił dziesiątkę!
Padwa Zamość wróciła na fotel lidera! Po dobrym meczu żółto-czerwoni pokonali na wyjeździe AZS UJK Kielce 31:26 (13:12). Tym razem pierwsze skrzypce zagrał zdobywca dziesięciu bramek – Hubert Obydź.

Przez początkowy kwadrans zamojska siódemka wyglądała na nieco rozkojarzoną. Co prawda w defensywie spisywała się solidnie, jednak pod bramką rywala była nieskuteczna. Miejscowi prowadzili więc różnicą 1-2 bramek. W 17 min goście wyszli już na prowadzenie 8:7, a duża w tym zasługa Huberta Obydzia, który miał już na koncie 5 trafień. Do przerwy akademicy dotrzymywali jeszcze kroku zamościanom (12:13), ale po zmianie stron z każdą minutą Padwa powiększała przewagę. Po trzech kwadransach wynik brzmiał 16:21, a 5 minut później 18:25. Zamojska siódemka już do końcowej syreny w pełni kontrolowała grę, odnosząc zwycięstwo na wagę powrotu na fotel lidera. Klasą dla siebie był Hubert Obydź, z którym zupełnie nie radziła sobie defensywa akademików. Na ciepłe słowa zasłużył również skuteczny Konrad Bajwoluk (6 bramek) oraz Kacper Mchawrab (4 bramki).

Więcej przeczytasz tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.