Zamość: Drugie życie Grotexu (TYLKO W GAZECIE)

  • 06.04.2021, 07:45
  • Anna Szewc
Zamość: Drugie życie Grotexu (TYLKO W GAZECIE) Grotex, jak cała branża gastronomiczna, odczuł skutki kryzysu spowodowanego epidemią. Restauracja miała też "pod górkę" z powodu remontu na Placu Stefanidesa, który właściwie odciął dojazd na Stare Miasto. Klientom jest tam trudno dotrzeć nawet pieszo.
Jak jeden post na portalu społecznościowym wywołał lawinę dobrych uczynków, a niewielka pizzeria ożyła w czasach kryzysu.

Ostatnio interes szedł słabiutko. I nagle, z dnia na dzień klienci zaczęli oblegać jedną z najstarszych w Zamościu pizzerii, niewielki rodzinny lokal przy rozkopanym, bo remontowanym placu Stefanidesa. – Stało się coś niezwykłego, pięknego. Dziękujemy! – zapewniają właściciele Grotexu.

We wtorek, 30 marca jak co dzień przyszli rano do pracy. Zakupy były zrobione. Czekali na klientów, którzy zadzwonią, by zamówić pizzę. I telefony się rozdzwoniły, jeden po drugim, później kolejny i kolejny, a po nich całe mnóstwo innych. Wszyscy chcieli pizzę. – Byliśmy zdezorientowani, kompletnie zaskoczeni, a ludzie zaczęli wyjmować swoje smartfony i pokazywać nam, co się stało – opowiada nam Karol Krupa, który wspólnie z żoną Teresą prowadzi od blisko 30 lat pizzerię Grotex.

Całą tę wzruszającą historię poznasz tylko czytając papierowe i e-wydanie Kroniki Tygodnia.

 

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Zamościanka
Zamościanka 18.04.2021, 15:51
Wspaniałe małżeństwo, pyszna pizza,moja ulubiona - z kapustą!
Anonim
Anonim 07.04.2021, 21:11
Fajna akcja ,ale wszyscy przedsiębiorcy którzy wynajmuja lokale wzdłuż placu Stefanidesa są odcięci od świata, mają problemy finansowe ,a nasi urzędnicy uważają ,że mamy pomoc od państwa przecież,ale przecież będzie pięknie ,tyle milionów przeznaczaja na remont ,a ludzie wykończą się ,bo ciężko było wspomóc ludzi ,lepiej nakrasc dla siebie.
bywalec
bywalec 07.04.2021, 19:10
Pizza jest ok, miejsce od lat funkcjonuje na starówce więc dobrze, że ktoś o nim napisał i zrobił się ruch. Niech pracują i zarabiają, tak to przecież powinno wyglądać.
Zamoscianka
Zamoscianka 07.04.2021, 14:30
Właściciel kamienicy na starówce w ktorej ma placki podobne do pizzy zle stoi? Potrzebuje wsparcia ,a sam obnizyl czynsz za wynajm ludziom, ktorzy od niego wynajmuja?
Ex wyborca pawlowskiej
Ex wyborca pawlowskiej 07.04.2021, 01:58
Jedyne co zaszkodziła to ta Pawłowska zdrajczyni, dla niej tylko wilczy bilet
JanSobiePan
JanSobiePan 06.04.2021, 17:33
Brawo Wy.

Pozostałe