Hrubieszów: Proboszcz nie przyjął mandatu (TYLKO W GAZECIE)

  • 06.04.2021, 07:00
  • Mariusz Parol
Hrubieszów: Proboszcz nie przyjął mandatu (TYLKO W GAZECIE) Fot. policja.pl
Wkrótce przed sądem w Hrubieszowie stanie proboszcz jednej z tamtejszych parafii rzymsko-katolickich. Duchowny nie przyjął mandatu od policjantów, którzy zmuszeni byli go ukarać za przekroczenie dopuszczalnego limitu liczby wiernych w kościele podczas mszy świętej.

Chodzi o mszę św. odprawioną w Niedzielę Palmową, 28 marca, w jednym z kościołów w Hrubieszowie. Anonimowy informator zawiadomił tamtejszą policję o dużej liczbie wiernych zgromadzonych w świątyni i złamaniu przepisów nakazujących ograniczenia w czasie epidemii COVID-19. W kościołach obowiązuje limit osób – max. 1 osoba na 20 mkw., przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. W świątyniach i obiektach kultu religijnego obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa, z wyłączeniem osób sprawujących kult. 

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (77)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Wrealu24
Wrealu24 11.04.2021, 09:50
Proszę odszukać wywiad z Leszkim Szostakiem z Kanady w realu, to może rozjaśni się niektórym w głowie. Mogą tam zresztą wyjechać, jak przeszkadza im Kościół. Tragedia, tragedia - bez Kościoła, który wycofuje się z pełnienia posługi, do której został posłany przez Jezusa Chrystusa. Zamiast dziękować odważnym Kapłanom, że nie wypraszają wiernych ze świątyni, to szczucie i donosy. Koniec będzie straszliwy dla waszych dzieci i wnuków. Życie bez Boga jest straszne.
Ale
Ale 11.04.2021, 07:29
Tu komuchów i SBeków a fe stare gów.o się przebudza i śmierdzi. Do Czajki na spływ wiślany.
Ole
Ole 10.04.2021, 10:29
Widzę, że trolki matolki nadal próbują zabłysnąć inteligencją. Niestety w Hrubieszowie dla błyskawic i macic nie ma miejsca. Uruchamianie nienawiści też nikogo nie interesuje. Spadaj net i zamij się uczciwą robotą.
Net
Net 10.04.2021, 10:21
Mandatu nie przyjął pewnie ksiądz "moneta" zwany też "daj stówkę". Żenada. Kasa tylko kasa się liczy dla nich. Tak dbają o swoje owieczki.
Nic się nie zmienilo
Nic się nie zmienilo 08.04.2021, 23:32
Czytam i myślę co przeszedł Kopernik , bo dokonać epokowego odkrycia to jedno ale zmierzyć się z ciemnotą i zabobonami to całkiem inna bajka i nie ma znaczenia czy to mroczne średniowiecze czy cyfrowy XXI wiek
Nad Bugiem
Nad Bugiem 08.04.2021, 17:30
Zaraz będzie trzeba bronić kościołów przed tą sitwą. Na spędach lamparciątek jakoś siedzieli cicho a teraz się uruchomili. Przecież kasta w Hrubieszowie ukarze tego księdza bo tam komuna w sądach rządzi dalej.
Precz z kastą
Precz z kastą 08.04.2021, 17:11
Kasta sędziowska z hrubieszowa wraz ze strażą wiejską mają się bardzo dobrze. Jeszcze szpitala dobrze nie zaorali, śmieci znad Buga nie zabrali, a już biorą się za kościoły. Oj coś czuję że jakiś SBek zaczyna mącić wodę. Jak się wyda który to..., to nie chciałbym być w jego skórze
Pawka morozow
Pawka morozow 08.04.2021, 13:15
Najlepsze jest to, że donosiciele popierają w ten sposób rząd. Już nie latają z hasłem OTUA, tylko razem wspierają walkę z ...czym?
Pewnie
Pewnie 11.04.2021, 07:23
Stałeś w obronie SBeckich tzw Wolnych Sądów, które od 80 lat nas nękały.
Pawka M.
Pawka M. 11.04.2021, 09:59
Tak, to ja stałem ze Strażnikiem Teksasu, tylko w tle. Inko gnito. Od dawna otua bronię. Ha, ha.
???
??? 08.04.2021, 19:41
Pawka , czytam to po raz 10 i nadal nie mogę rozgryżć glebokiej myśli .a to : z czym ? To juz szczyt szczytów
Geniusz albo kompletny idiot
Tralala
Tralala 08.04.2021, 17:13
Pawka Morozow napewno bywałeś na spędach macic w Hrubieszowie dlatego tak bredzisz
Pawka M.
Pawka M. 08.04.2021, 18:18
Oczywiście z rudą w parze.
janusz
janusz 07.04.2021, 19:06
nawet nie wiecie co sie działo w święta w kościele w Nieledwi,tam powinien ktoś też donieść, zwłaszcza że jest tyle zachorowań w tej parafii
Nowy tw
Nowy tw 07.04.2021, 21:48
Właśnie doniosłes.
Bez sensu
Bez sensu 08.04.2021, 17:52
Komu doniósł?
Odlot
Odlot 08.04.2021, 19:43
Jak to komu ? Przecież ,,nowy TW ,, potwierdził przyjecie
Wstyd   stare  komuchy fałszywe
Wstyd stare komuchy fałszywe 07.04.2021, 17:29
Irena pewnie jakiś nadgorliwy ORMO-*wiec co w 89 zaczą chodzić do kościoła poczuł sie mniej wyróżnionym bo bydła sie napchało i zgłosił. Mam takich sąsiadów co w MO biegał za wiernymi, a teraz szuka UB-eków a sam siedzi w 1 rzędzie w kościele. Wiara czyni czuba. Nie wystarczy lansować sie w 1 rzędzie w kościele. Bo nie w oczach ludzi sie nawracają. Głupio tylko komuś kto to obserwuje z oddali. Tą fałszywą komunistyczną gnojowice co kiedyś zalewała rodzinami pochody 1-majowe a teraz zalewa kościoły i obchody AK i hahahah Bch a Bch zakładało posterunki MO. Nie ważne ale teraz cingciarze zarabiają na pamięci i na grobach. To jest ból zwłaszcza tych co są rodzinami ofiar tych na których rarabiają konfidenci i cingciarze !!!!!!!!! Ebany wstyd
Irena
Irena 07.04.2021, 16:32
Coś mnie ta sytuacja z donosicielem przypomina sytuację Jezusa i Judasza. Gdzie iść i prosić o uwolnienie świata od pandemii? Tylko do Pana Boga!
ccc
ccc 08.04.2021, 16:51
którego?
Gość
Gość 07.04.2021, 14:31
To ksadz mial w czasie msxy zamoast odpraeiac stac prxy drzwiach. To sami ludxie ppeinnk zacząć używać muzgu. Cboc jak wudać niektorxy chyba go nie msja. Policjsnt ktory nalozyl mandat tez
Haha
Haha 11.04.2021, 07:26
Stary SBek donosiciel uwidocznił na piśmie, nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera.
adm
adm 08.04.2021, 11:43
Coś ty nabazgrolił. Naucz się pisać.
W co wierzyć  ww
W co wierzyć ww 07.04.2021, 22:00
W kazdej parafi sa ludzie w radach parafialnyvh i mozna bylo to zorganizowac ale chyba nie o to tu chodzi . Z wypowiedzi niektorych hierarchów wynika że są gotowi tak jak Jezus uzdrowił trędowatego tak Oni przez Eucharystię zablokuja jesli nie pokonaja wirusa . Są gotowi zaryzykować, zwlaszcza że sami sa zszczepieni , nie maja nic do stracenia (przecież czyjas smierc to też się przełoży na pieniadze ? Jak inaczej wytlumaczyć te znieczulicę. Czy ktoś slyszal żeby kaplan się zamknal na oddziale covidowym z pacjentami? Albo w DPSach kiedy ludzie starsi padali tam jak muchy jakiś ksiadz wspieral ich duchowo i sakramentem ? Jesli znacie takie przykłady proszę napiszcie bo zaczynam wątpić .
Oto
Oto 08.04.2021, 08:37
Nie odmawiają, tylko nie zawsze są wpuszczani.
Michał Bąk
Michał Bąk 07.04.2021, 23:41
Więcej, kapelani szpitalni odmawiają ,,posługi,, na oddziałach covidowych . Nie wiem czy wiecie ale biorą za swoją ,,służbę,, pensję ze szpitali. Do szpitala JPII w Zamościu zgłosił się redemptorysta po przechorowaniu Covid z chęcią posługi / za Bóg zapłać / na oddziałach gdzie kapelani nie zaglądali i wiecie co ? Kapelan szybko przybiegł do dyrekcji aby nikogo ,,obcego,, do szpitala nie wpuszczać !!!
Biznes
Biznes 08.04.2021, 19:46
Jeśli to prawda to nic nowego , Walka z Konkurencją wszelkimi metodami
Dylemat
Dylemat 07.04.2021, 09:51
Wyobraźmy sobie że płyniemy łodzią a ty widzisz jak obok Ciębie ktoś wydłubuje dziurę w dnie lodzi .. Co robisz ? Próbujesz przeciwdziałać czy czekasz na finał q może ktoś to zrobi za Ciębie bylebym tylko nie został donosicielem
dylemat mają komuniści
dylemat mają komuniści 07.04.2021, 10:27
Wyobraź sobie że siedzisz w fotelu w domu a w TV przekonują cię że siedzisz w łodzi i wmawiają cię że na pewno ktoś w niej robi dziurę i dla dobra wszystkich siedzących przed telewizorem ukarzmy pokazowo ..... ale byś nie czuł się współwinny to załóż maseczkę , kiedyś noszono szturmówki i czerwone gwiazdki dziś jako symbol zjednoczenia i solidarności nosimy maski bo kto nie chce ten sypie piach w tryby zdrowego ? chorego organizmu choć noszenie przez rok namordników nie dało dosłownie żadnego efektu .. a jeszcze co niektórzy wspominają talony na malucha i wygraną w lotka ....
Dylemat
Dylemat 07.04.2021, 14:50
Porownanie do lat slusznie minionych jeszcze za wcześnie, oprócz TVP mamy jeszcze te obce media i nie musimy w ukryciu słuchaćWolnej Europy .wtedy bylo dla mnie miejsce w światyni dzisiaj Piotrowicze sa przy oltarzu , w 80 latach mówiłem co sądzę o systemie a teraz czytam sobie z teczki IPN jak o maly wlos nie wrobiono by mnie w szpiegostwo , zabraklo im czasu przez okragly stol . Wiec wiem coś na temat donosicielstwa , jak czytam teorie spiskowe o covidzie to braknie mi słów, co jeszcze musi się zdarzyć żeby tych ludzi przekonać. Czy ludzie mają umierać na ulicy zeby przekonac niedowiarków. Caly Świat uległ zludzeniu . Przecież to nie średniowiecze , ale natura ludzka nic się nie zmienila , zawsze będą tacy którzy na czarne powiedzą białe chocby po to zeby się wyróżnić. A jeszcze kogoś kopnąć przy okazji. Ile mozna mieć satysfakcji ze sie kogoś opluje . Co do covida mogę jeszcze zrozumieć tych co nie wierza i są konsekwentni , oddaja swoje miejsce przy szczepieniach (chociaż sam takich nie poznalem ) i malo tego pomagaja w miejscach najbardziej zagrożonych. Ale co z tymi co wierzą w spisek ale się szczepią ( takich akurat spotykam ) A TAK NA ZAKOŃCZENIE , DUZO ZDROWIA Życze wszystkim ( i tym co poluja na tego donosiciela )
Zorro
Zorro 07.04.2021, 17:59
Nikt nie poluje. Terminologia bliska zwiazkom łowieckim. Uderz w stół, a nożyce odzywają się. Czytaj ze zrozumieniem - nie popieramy donosicielstwa, szczególnie wtedy, gdy samemu latało się na innych zakazanych imprezach.
bolek
bolek 07.04.2021, 10:23
Niestety mentalność TW i donosicieli. Zawsze usprawiedliwienia.
dor
dor 07.04.2021, 09:03
Brzydzę się donosicielami.
PYTANIE
PYTANIE 06.04.2021, 22:12
Co powinien zrobić świadomy obywatel i katolik obserwujący jak zapełniają się szpitale i za chwilę nastąpi paraliż służby zdrowia (jeśli już nie nastąpił )a proboszcz majacy ograniczony umysł ale władzę nad licznymi Bogu ducha winnymi duszami jest szaleńczo odważny albo głupi ?
Parafianin
Parafianin 06.04.2021, 21:27
Czy proboszcz jako ,,pasterz ,,nie powinien dbać o swoją owczarnie ? Narażając zdrowie dla jakiego celu ?A może grzech pychy ?Myślą ze są jak Chrystus i mają moc uzdrawiania ? GDZIE JEST RADA PARAFIALNA , nie powinna dbać o wspólnotę
Sygnalista?
Sygnalista? 06.04.2021, 21:37
Donosicieli u nas dostatek. Już ktoś napisał, że to brzydka przypadłość: charakterologiczno-moralna. Nie dajmy się tym, ktorzy szczują.
Okropność
Okropność 07.04.2021, 09:03
Zgadzam się ,że donosicielstwo to ohydna przypadłość , jednakże spojrzeć na dzisiejsze społeczeństwo , któremu się wydaje ,że mu się wszystko należy za darmo , jest bezkarne , roszczeniowe , jednym słowem złe i obrzydliwe to resztę proszę dopowiedzieć sobie................
PaX
PaX 06.04.2021, 20:33
To nie tylko ta kwestia... Pomijam to czy limity, sankcje są właściwe, ale właśnie fakt donosicielstwa w Hrubieszowie - i to nie tylko w tej kwestii. Z taką mentalnością ludzką tam zaścianek będzie zawsze, a obecnie policja z uwagi "na wezwanie" przyjeżdża co chwilę i do byle czego
Haha
Haha 06.04.2021, 18:42
Bardzo pobożny ten covid. Tylko w Kościele zakażenia. W sklepach i na protestach nikogo nie zakaża. To co się boją "niewierzacy"? Was to nie dotyczy. Wy nadal latajcie z lemparciakami. Tylko później nie domagajcie się na pogrzebach bliskich obecności ksiedza.
ww
ww 06.04.2021, 19:57
Oby więcej takich działań. Ksiądz lub osoba przez niego wyznaczona powinna liczyć ludzi w kościele i zachowywać wprowadzone obostrzenia. Jest w końcu jego zarządcą. Donosicielstwo jest w tym wypadku wskazane. Do otwartej restauracji przyjeżdża sanepid z trzema radiowozami policji i wręczają mandaty, a ksiądz co? Wyjątek?
Co do "lemparciaków" to bardzo bym chciała, żeby policja właśnie tak potraktowała wiernych jak tych ludzi na ulicy w czasie protestów.
Haha
Haha 08.04.2021, 21:41
W Teksasie właśnie od kilku tygodni trup gęsto się ściele na ulicach. Brak zamkniecia. Normalna wolność. Nie ma prawie wcale zakażeń.
Chłopaki nie płaczą
Chłopaki nie płaczą 06.04.2021, 20:09
Kto dostał mandat? Ile spraw trafilo do sądu? A rozumiem, przewodniczący ówczesny + biznesmen, zostali wzięci w dyby na hrubieszowskim rynku. Młódź pod pręgierz trafiła, a starzy kara chłosty.
Zamościanka
Zamościanka 06.04.2021, 20:04
Donosicielstwo jest czymś obrzydliwym!!! Zwłaszcza w tej sytuacji!
Parafinin
Parafinin 06.04.2021, 21:47
A jeśli to tylko strach o wspólnotę . Sam .mam dylemat patrząc na bezmyślność i głupotę moich sąsiadów i znajomych . Od marca otwarcie mówię że covid jest wielkim zagrożeniem ale duża część znajomych nadal to lekceważy , co jeszcze mozna zrobic ?
ww
ww 06.04.2021, 20:09
Źle napisałam... to nie donosicielstwo. To prorządowa postawa obywatelska :)
Sasiad
Sasiad Wczoraj, 17:49
Od kiedy Kk w Polsce nie jest prorządowy? Czy koryto się urwalo a może prokuratura odmawia bezkarnośći pedofilom w sutannach ? Może i chodzimy do tego samego kościoła ale cześć wierzy w boskość klechów Najwyraźniej mają też dostęp do internetu
Ciekawy
Ciekawy 06.04.2021, 17:54
To się działo na puzonówce?
ciekawy
ciekawy 06.04.2021, 17:51
czyzby proboszcz uwazal ze jego kasta jest ponad prawem?

Pozostałe