Kto zdał, a komu się zdawało? (TYLKO W GAZECIE)

  • 06.04.2021, 06:18
  • Leszek Wójtowicz
Kto zdał, a komu się zdawało? (TYLKO W GAZECIE) Opłata za egzamin teoretyczny wynosi 30 zł, a za praktyczny – 140 zł.
Ponad 8 tys. egzaminów teoretycznych i 11,4 tys. praktycznych na prawo jazdy kategorii B przeprowadzono w ub. roku w WORD w Zamościu i jego oddziale terenowym w Biłgoraju. Pod względem zdawalności egzaminu praktycznego zdecydowanie lepiej wypada Biłgoraj. Co o tym decyduje?

Zestawienie zdawalności WORD w Zamościu obejmuje okres od 1 stycznia do końca grudnia 2020 r. W omawianym czasie do egzaminu teoretycznego na najpopularniejszą kategorię prawa jazdy (B) podeszły 5 182 osoby, z czego wynik pozytywny uzyskało 2 946 kursantów. Średnia zdawalność wyniosła 56,85 proc. Do egzaminu praktycznego (plac i miasto) w omawianym okresie przystąpiło 7 360 kandydatów na kierowców, z czego dla 2 507 z nich egzamin zakończył się happy endem (co trzeci kursant uzyskał pozytywny wynik). Zdawalność wyniosła 34,06 proc.

W czasie pandemii

Trzeba podkreślić, że z uwagi na pandemię spadła liczba wszystkich egzaminów przeprowadzonych w zamojskim ośrodku (teoretycznych było o ponad 1,3 tys., a praktycznych o ponad 2,3 tys. mniej niż rok wcześniej). Na wiosnę WORD w Zamościu i jego oddział terenowy w Biłgoraju były przez prawie dwa miesiące nieczynne. Egzaminowanie wznowiono na początku maja i od tamtej pory egzaminy odbywają się bez przerwy. Obowiązują jednak rygory sanitarne, np. na egzaminie teoretycznym może być zajęte tylko 66 proc. miejsc na sali. – Do tego doszedł limit liczby egzaminów dla jednego egzaminatora – dodaje Marcin Kulig, dyrektor WORD w Zamościu. – Każdy egzaminator może przeprowadzić obecnie do 9 egzaminów na kat. B dziennie.

Szczegóły zdawalności szkół nauki jazdy znajdziesz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jaś Fasola
Jaś Fasola 15.09.2021, 20:42
Nie polecam tego wordu w Biłgoraju, nie zapisujcie się tam bo oni wszystkich uwalają specjalnie. Miasto bardzo łatwe, wręcz banalne, ale co z tego jak traktują ludzi jak, polecam bardzo lublin, egzaminatorzy patrzą na umiejętności, a nie żeby dla zakładu chwalić się przed kolegami ile się oblało dzisiaj. Mój bratanek 8 razy nie zdał w biłgoraju, raz pojechał do lublina, które jest trudniejszym miastem i za pierwszym zdał mimo nieznajomości lublina.
Kierowca Bombowca
Kierowca Bombowca 07.04.2021, 17:05
Zdał kierowca koparki, co miał swańke w wydziale komunikacji, a jego syn do 18 roku życia zanim zrobił sie instruktorem to roweru nawet nie miał hahahha. Grunt to układy.

Pozostałe