Maseczki i płyn dezynfekujący do parafii dla parafian

  • 02.04.2021, 09:42
  • red.
Maseczki i płyn dezynfekujący do parafii dla parafian Fot. KP PSP Hrubieszów
Nie jest dobrze. Liczba nowych przypadków koronawirusa w powiecie hrubieszowskim jest wyjątkowo duża. Zapobiegać w rozprzestrzenianiu się zakażeń może podwyższony reżim sanitarny. Wczoraj (1 kwietnia) do mieszkańców trafił więc transport maseczek ochronnych i środków do dezynfekcji. Podobna akcja odbyła się w pow. tomaszowskim.

W akcję zaangażowali się strażacy zawodowi i ochotnicy. Rozwozili płyn i maseczki do parafii różnych wyznań. Całość przedsięwzięcia jest koordynowana przez wojewodę lubelskiego w ramach pomocy rządowej pochodzącej z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych.

CZYTAJ TAKŻE: HRUBIESZOWSKA POLICJA APELUJE: PRZESTRZEGAJMY ZASAD BEZPIECZEŃSTWA

Do parafii powiatu hrubieszowskiego trafiło 66 tysięcy maseczek ochronnych oraz 330 litrów płynu do dezynfekcji.

Taka sama akcja była przez dwa dni realizowana również w powiecie tomaszowskim, gdzie maseczki otrzymało 6 dekanatów: Łaszczów, Tarnoszyn, Tomaszów Północ, Tomaszów Południe, Tyszowce, Józefów – łącznie 38 parafii. Takie same środki higieny trafiły również do prawosławnej parafii w Tomaszowie Lubelskim i parafia grekokatolicka w Hrebennem.

Łącznie tomaszowscy strażacy rozwieźli blisko 86 tysięcy maseczek ochronnych oraz 450 litrów płynu dezynfekującego.

red.

Zdjęcia (9)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
SZOK
SZOK 06.04.2021, 12:14
WODE SWIĘCONĄ POWYLEWALI NO TO DEMONY SZALEJĄ I NIEKTORZY KSIĘZA BIORA UDZIAŁ W TEJ FARSIE

Pozostałe