Nikt nie pogra. Nielegalne automaty skonfiskowane w Zamościu, Szczebrzeszynie, Tomaszowie Lubelskim i Biłgoraju

  • 01.03.2017, 10:33 (aktualizacja 01.03.2017, 18:38)
  • ak
Nikt nie pogra. Nielegalne automaty skonfiskowane w Zamościu, Szczebrzeszynie,… Służba Celna
Od początku 2017 roku funkcjonariusze służby celnej skonfiskowali na Lubelszczyźnie 253 nielegalne działające automaty do gier hazardowych. Znaczna część tych urządzeń funkcjonowała także w naszym regionie.

Celnicy od początku roku regularnie kontrolują miejsca, gdzie mogą znajdować się automaty do gry. Aż 73 takie urządzenia namierzyli w ostatnich tygodniach Zamościu, Szczebrzeszynie, Tomaszowie Lubelskim i Biłgoraju.

Automaty ustawione były m.in. w barach, klubach czy sklepach. Największą liczbę urządzeń zamojscy celnicy zarekwirowali w znanym już z wcześniejszych kontroli saloniku gier w Tomaszowie Lubelskim. W efekcie dwóch przeprowadzonych tam w lutym kontroli funkcjonariusze zajęli aż 27 maszyn.  

We wszystkich przypadkach mundurowi potwierdzili, że na urządzeniach możliwe było prowadzenie gier wbrew przepisom ustawy o grach hazardowych.

Służba celna przypomina, że zgodnie z obowiązującym prawem automaty mogą być ustawione wyłącznie w kasynach gry, na podstawie udzielonej koncesji. Ostatnie zezwolenia na urządzanie gier na automatach poza kasynami wygasły w województwie lubelskim w 2015 r.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
xyz
xyz 01.03.2017, 20:21
To bajki, wszyscy wiedzą gdzie takie maszyny stoją i nikt nic nie robi. Czasem tylko gdy mają cynk o kontroli to je wyłączą, lub zabiorą na 2 dni, a potem dalej są czynne.

Pozostałe