Zamość: Miliony pójdą w śmieci

  • 02.04.2021, 09:06
  • red.
Zamość: Miliony pójdą w śmieci Fot. pixabay.com
Zamość będzie mieć do wydania 4 mln złotych na zorganizowanie Systemem Indywidualnej Segregacji Odpadów . Pieniądze pochodzą z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W komunikacie na stronie internetowej UM napisano, że nowy system "zlikwiduje anonimowość i zbiorową odpowiedzialność w zabudowie wielorodzinnej, będzie też miało realny wpływ na realizowanie obowiązku segregowania odpadów u źródła".

Zakupione zostaną urządzenia do gromadzenia odpadów komunalnych i system informatyczny.

Magistrat informuje, że wszystkie umieszczone w pojemnikach odpady będą ważone i katalogowane w bazie danych. Gospodarstwa domowe otrzymają pakiety kodów QR w postaci etykiet, które będą naklejać na torby lub worki foliowe, do których trafią posegregowane odpady. Rodzaj i waga odpadów będą przypisywane do indywidualnego konta gospodarstwa domowego.

Realizację projektu zaplanowano na 07.2021r. – 07.2022r.

Więcej na ten temat w jednym z kolejnych papierowych wydań Kroniki Tygodnia.

red.

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ja
ja 02.04.2021, 21:34
a worki gdzie mamy przechowywać? w kuchni na stole?w blokach nie ma pomieszczeń gospodarczych,a tak w zasadzie lepiej pomyślcie jak sukcesywnie odbierać walające się wokół każdego śmietnika odpady

Pozostałe