Wielkanoc 2021: Nasi wśród najlepszych

  • 02.04.2021, 08:20
  • ak
Wielkanoc 2021: Nasi wśród najlepszych Fot. pixabay.com
Spora grupa mieszkańców naszego regionu znalazła się w gronie laureatów II Wojewódzkiego Konkursu na Palmę i Pisankę Wielkanocną. Wyniki ogłoszono w sobotę, 27 marca w Muzeum Wsi Lubelskiej.

Zainteresowanie konkursem było ogromne. Nadesłano 671 prac, czyli trzykrotnie więcej niż rok wcześniej. Palmy i pisanki różnymi metodami tworzyli autentyczni twórcy ludowi, amatorzy, artyści plastycy oraz dzieci i młodzież. Swoje dzieła wysłały też Koła Gospodyń Wiejskich, Warsztaty Terapii Zajęciowej, koła plastyczne i świetlice.

W gronie laureatów znaleźli się też mieszkańcy Zamojszczyzny.

Za pisankę wykonaną techniką tradycyjną, w kategorii młodzieży pow. 15 lat i dorosłych pierwsze miejsce zajęła Katarzyna Zygmunt, a wyróżniona została Julia Wasąg, obie z gm. Biłgoraj. 

Monika Poninkiewicz z gm. Werbkowice otrzymała trzecią nagrodę za pisankę wykonaną techniką współczesną. Antoni Nowak z gminy Józefów został zaś za pięknie zdobione jajko wyróżniony. 

Izabela Sachajko, reprezentująca gm. Krynice była druga wśród artystów wykonujących tradycyjnymi metodami palmy. Wśró wyróżnionych w tej kategorii znalazła się zaś Maria Szewczuk z Komarowa-Osady.

Koło plastyczne z Gminnego Ośrodka Kultury w Suścu zostało nagrodzone za wykonaną zbiorowo palmę współczesną. Na wyróżnienie zasłużyło natomiast Stowarzyszenie Ludzie Aktywni ACTIVUM z gm. Stary Zamość.

Nagrody specjalne przyznała również europoseł Beata Mazurek. Doceniona przez nią została m.in. Dorota Wronka z KGW Steniatyn (gm. Łaszczów) za palmę tradycyjną.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe