Hrubieszowska policja apeluje: Przestrzegajmy obostrzeń!

  • 01.04.2021, 08:00
  • aspirant szt. Edyta Krystkowiak/KPP Hrubieszów
Hrubieszowska policja apeluje: Przestrzegajmy obostrzeń! Fot. pixabay.com
Zbliżają się święta. Hrubieszowscy policjanci przypominają i apelują do mieszkańców powiatu o przestrzeganie obowiązujących obostrzeń. Tylko wspólne działania mogą doprowadzić do poprawy sytuacji epidemiologicznej.

W związku ze stanem epidemii obowiązującym w naszym kraju, stojąc w obliczu wyzwania, jakim jest trzecia fala pandemii, aby zapobiegać rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19 oraz przeciwdziałać popełnianiu związanych z tym przestępstw i wykroczeń, zwracamy się z prośbą i apelem do wszystkich o włączenie się do działań w tym zakresie.

CZYTAJ TAKŻE: BARDZO DUŻO ZAKAŻEŃ W POWIECIE HRUBIESZOWSKIM

Naszą wspólną troską jest dziś ochrona zdrowia i życia, dlatego w takim samym stopniu wszyscy jesteśmy wezwani do zachowania istniejących zasad i obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych. Przestrzegając ich, wykazujemy się troską o nas samych i o naszych bliskich.

Niestety pomimo wprowadzonych zakazów oraz wzrostu liczby osób zakażonych, w tym brytyjską odmianą koronawirusa, daje się zauważyć coraz częstsze ignorowanie obowiązujących przepisów, przede wszystkim dotyczące zachowania odpowiedniego dystansu i zakrywania nosa i ust.

Dlatego też, przypominamy, że w kościołach obowiązuje limit osób - maksymalnie 1 osoba na 20 m2, przy zachowaniu odległości nie mniejszej niż 1,5 m. Ponadto, w świątyniach i obiektach kultu religijnego w dalszym ciągu obowiązkowe jest zakrywanie ust i nosa (z wyłączeniem osób sprawujących kult), również gdy wydarzenie odbywa się na zewnątrz. Co istotne, nos i usta można zasłaniać tylko za pomocą maseczki.

Limity osób obowiązują również w sklepach. O powierzchni do 100 m2 może przebywać jedna osoba na 15 m2 powierzchni sklepu. W sklepach o powierzchni powyżej 100 m2 może przebywać jedna osoba na 20 m2 powierzchni sklepu.

Jesteśmy przekonani, że wspólne działania oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów i zachowanie reżimu sanitarnego przyczynią się do podniesienia poziomu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu hrubieszowskiego i zapobiegną tworzeniu się łańcucha zakażeń.

aspirant szt. Edyta Krystkowiak/KPP Hrubieszów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Lena
Lena 06.04.2021, 19:30
Policja niech nie apeluje tylko weźmie się do tego do czego zastała powołana. Krew mnie zalewa jak widzę "bezmaseczkowcow " ***e pjeski po chodnikach teraz ogniska wiosenne, palenie śmieci, jazda po chodnikach rowerami itd brak słów

Pozostałe