Zamość: Wychowankowie MDK laureatami wielkanocnego konkursu

  • 31.03.2021, 15:00
  • ak
Zamość: Wychowankowie MDK laureatami wielkanocnego konkursu Fot. pixabay.com
Nagrody i wyróżnienia zdobyli artyści z Młodzieżowego Domu Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu, którzy swoje prace wysłali na XIII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Święta Wielkiej Nocy” organizowany przez Miejski Ośrodek Kultury w Świdniku.

Temat konkursu brzmiał: ,Wielkanocne obrzędy religijne i rodzinne – tradycja i współczesność”. Uczestnicy mogli go realizować wykonując pocztówki, ozdoby na świąteczny stół, palmy wielkanocne oraz prace malarskie. W sumie jury dostało do oceny ponad 500 różnych dzieł.

W kat. wiekowej 8-9 lat za swoją pocztówkę wyróżniona została Hanna Bojarczuk, któa w MDK pracuje pod kierunkiem Wioletty Brzozowska.

W gronie laureatów znaleźli się również autorzy obrazków. Szymon Bizub otrzymał II nagrodę wśród 5-7-latków, a Marcelina Winiarska w kat. 8-9 lat. Pierwsze miejsce wśród artystów 10-12-letnich zajęła Aleksandra Cichosz, zaś Wiktoria Madej została wyróżniona. Ta czwórka dzieci pracuje w MDK pod kierunkiem Magdaleny Majer.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe