Hrubieszów: Polała się młoda krew w ZS nr 1

  • 31.03.2021, 09:09
  • ak
Hrubieszów: Polała się młoda krew w ZS nr 1 Fot. pixabay.com
Dwa pierwsze miejsca w dwóch różnych kategoriach zajęło technikum przy Zespole Szkół nr 1 w Hrubieszowie w ogólnopolskiej VII Edycji Turnieju „Młoda Krew Ratuje Życie”.

Uczniowie z Hrubieszowa okazali się najlepsi w kategorii „Największa ilość oddanej krwi”, a także „Najwyższy wskaźnik aktywności szkoły”. To zasługa zaangażowania uczniów w akcję krwiodawstwa, ale również opiekunki szkolnego koła PCK Joanny Wieczorek-Smerdel.

Od 1 września 2019 roku do 30 czerwca 2020 roku uczniowie szkół ponadpodstawowych, policealnych, pomaturalnych oraz studenci oddali w całej Polsce łącznie 6 013 264 litrów krwi.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
majk
majk 31.03.2021, 13:20
Te tytuły z "polała się krew" to mistrzostwo, każdy lokalny portalik o oddawaniu krwi :)

Pozostałe