Gm. Łaszczów: 59-latek miał fabryczkę papierosów. Do czasu

  • 31.03.2021, 08:00
  • ak
Gm. Łaszczów: 59-latek miał fabryczkę papierosów. Do czasu Fot. KPP Tomaszów Lubelski
Tytoń, sprzęt do produkcji papierosów i gotowy towar znaleźli tomaszowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami skarbówki i strażnikami granicznymi w domu 59-letniego mieszkańca gminy Łaszczów.

Przeszukanie u 59-latka było efektem ustaleń funkcjonariuszy. Gdy do niego jechali, wiedzieli, że mogą natrafić na nielegalną działalność. Dostali cynk, że mężczyzna produkuje papierosy i sprzedaje je okolicznym mieszkańcom. 

– Ujawnili ponad 1,5 kilograma suszu tytoniowego, 260 sztuk papierosów, krajankę tytoniową w ilości ponad 150 gramów oraz sprzęt służący do produkcji papierosów w postaci gilzownicy elektrycznej i manualnej, a także gilzy papierowe w łącznej ilości 1089 sztuk – relacjonuje st. sierż. Małgorzata Pawłowska z tomaszowskiej policji.

59-latek został zatrzymany. Przyznał się do winy. Nielegalny towar został skonfiskowany. Wyliczono, że mężczyzna naraził Skarb Państwa na uszczuplenie należnego podatku akcyzowego na ponad 1 200 złotych.

Za wytwarzanie wyrobów tytoniowych bez wymaganego zezwolenia grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawiania wolności do roku oraz przepadek zabezpieczonego towaru.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ktoś
Ktoś 17.04.2021, 14:27
Ten pan handluje od wielu lat i w tym czasie miał juz kilka takich „ wizyt” Jak widać kara była mało zniechęcająca. Interes nadal kwitnie.
Gosc
Gosc 31.03.2021, 09:38
Nowa rzecznik. Brawo

Pozostałe