Gm. Tomaszów Lubelski: Jak nie utonąć w tonach śmieci

  • 02.04.2021, 06:09
  • wd
Gm. Tomaszów Lubelski: Jak nie utonąć w tonach śmieci
W ubiegłym roku mieszkańcy gminy Tomaszów Lubelski wyprodukowali o ponad 195 ton śmieci więcej niż rok wcześniej, gdy jeszcze o koronawirusie nikt nie słyszał, nie było obostrzeń, zakazów i nakazów, a ludzie zwyczajnie mniej czasu spędzali w domach.

Rok temu mieszkańcy gminy Tomaszów Lubelski wytworzyli w swoich gospodarstwach domowych ponad 1705 ton śmieci. O 195 ton więcej niż rok wcześniej. W oddanych przez nich odpadach najwięcej było szkła i opakowań szklanych – prawie 155 ton (wzrost o ok. 10 t), aż 98 ton tzw. gabarytów (wzrost o ok. 5 ton), 82 tony plastików i tworzywa sztucznego (o 11 t więcej w porównaniu do roku 2019), ponad 124 tony odpadów biodegradowalnych ( tu w porównaniu do 2019 r. wzrost był olbrzymi – aż 88 ton). Zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego było 52 tony (wzrost o 36 t).

Cały artykuł dostępny tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe