Tarnogród: Pomogą w biedzie hotelarzom

  • 03.04.2021, 09:11
  • lew
Tarnogród: Pomogą w biedzie hotelarzom Z ulgi chce skorzystać 3 hotelarzy oraz kilku przedsiębiorców prowadzących lokale gastronomiczne.
Tarnogrodzcy radni zwolnili przedsiębiorców z branży hotelarskiej od podatku od nieruchomości. – Skoro nie mogą prowadzić działalności, to dlaczego mają płacić podatek? – pyta retorycznie burmistrz miasteczka, który wyszedł z tą inicjatywą.

Podjęta przez Radę Miejską w Tarnogrodzie uchwała dotyczy przedsiębiorców, których „płynność finansowa uległa pogorszeniu w związku z ponoszeniem negatywnych konsekwencji ekonomicznych z powodu COVID-19”.

Chodzi o hotele i restauracje. Jak nas poinformował burmistrz Tarnogrodu Paweł Dec, zwolnienie dotyczy podatku od nieruchomości należnego za okres obowiązkowego zakazu prowadzenia działalności, ale nie dłużej niż za okres luty-maj br. Przedsiębiorcy, którzy zechcą skorzystać ze zwolnień, muszą wykazać, że na koniec 2020 r. nie posiadali zaległości w opłatach podatkowych. Oświadczenia będą przyjmowane do 15 maja. – Podjęcie tej uchwały pozwoli na poprawienie płynności finansowej przedsiębiorców, którzy w okresie zakazu nie mogli prowadzić działalności gospodarczej i znaleźli się w trudnej sytuacji – wyjaśnia burmistrz Paweł Dec.

Tarnogród to nie Warszawa. Jak się nam udało ustalić, ze zwolnień zechce skorzystać kilku przedsiębiorców. – Nawet jeśli mielibyśmy pomóc tylko jednemu, to też warto było taką uchwałę podjąć – mówi jeden z członków tarnogrodzkiej rady miejskiej.

Za podjęciem uchwały zagłosowali wszyscy radni.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe