Dotacje dla parafii. Każdego dnia coś przybywa (TYLKO W GAZECIE)

  • 31.03.2021, 06:01
  • Wioletta Dudek
Dotacje dla parafii. Każdego dnia coś przybywa (TYLKO W GAZECIE) Kościół w Nieliszu przechodzi właśnie generalny remont.
Trwa remont ponad 150-letniego kościoła w Nieliszu. W sąsiedniej parafii w Złojcu także pracują fachowcy. Tam remontowany jest kościół i plebania.

W kościele w Złojcu docieplono już ściany i stropy, zamontowano ogrzewanie podłogowe, wymieniono drzwi. Jest też nowa granitowa posadzka, nowe są też okna. Trwa wymiana pokrycia dachowego. Obok kościoła zostaną ustawione panele fotowoltaiczne.

– Każdego dnia coś przybywa – cieszy się ksiądz kanonik Tomasz Rogowski,  proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Złojcu.

 Prace w parafii prowadzone są w ramach projektu „Termomodernizacja kościoła i plebani w Złojcu”, na który parafia pozyskała ogromną blisko 1,5-milionową dotację z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wkład własny w wysokości 10 proc. inwestycji (całość to 1 mln 600 tys. zł) dołożyli parafianie. Kościół remontu potrzebował, bo choć nie ma nawet 40 lat (jego budowę zakończono w 1986 r.), zawsze było w nim bardzo zimno. Termomodernizacja ma to zmienić. W dodatku obniży koszty ogrzewania i kościoła, i plebani.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Wioletta Dudek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe