Hrubieszów: Burmistrz doceniła młodego tłumacza

  • 26.03.2021, 09:00
  • ak
Hrubieszów: Burmistrz doceniła młodego tłumacza Fot. UM Hrubieszów
Dla nastolatka to jest naprawdę niezły zastrzyk gotówki. 1000 złotych nagrody otrzymał od burmistrz Marty Majewskiej uczeń hrubieszowskiego Staszica Stanisław Adamowicz.

Szefowa samorządu postanowiła tak docenić młodego człowieka, bo osiągnął naprawdę duży sukces. Był najlepszym w Polsce i jednym z 27 najlepszych w Europie uczestników konkursu translatorycznego Juvenes Translatores organizowanego przez Dyrekcję Generalną ds. Tłumaczeń Pisemnych przy Komisji Europejskiej.

O tym sukcesie Stanisława pisaliśmy już w Kronice Tygodnia (TUTAJ). Przypomnijmy, że w konkursie, który zakończył się dla niego tak dużym sukcesem wzięło udział uczniowie z 705 szkół państw członkowskich.

Poza gotówką licealista otrzymał również wieczne pióro w ramach akcji "Hrubieszów jestem stąd" przekazywane mieszkańcom Hrubieszowa którzy uzyskali pełnoletność.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe