Zamość: Sukces licealistek z I LO. Łacina to ich konik

  • 24.03.2021, 08:30
  • ak
Zamość: Sukces licealistek z I LO. Łacina to ich konik Fot. pixabay.com
Anna Latawiec i Ewelina Padejasek z I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Zamoyskiego zdają w tym roku maturę. O egzamin z języka łacińskiego martwić się nie muszą, już mają pewne, że otrzymają za niego 100 procent punktów.

Obie też zapewniły sobie punkty rekrutacyjne na kilka uczelni w Polsce. Jak to możliwe? Uzyskały tytuły finalistek XXXIX Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Łacińskiego. Gratulacje należą im się tym większe, że rywalizowały z uczniami szkół, w których nauka języka łacińskiego realizowana jest w większym wymiarze godzin niż w ich szkole.

Sukces to efekt pracy, jaką w przygotowanie włożyła Mirosława Podhajny, realizująca w I LO program autorski nauczania języka łacińskiego.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe