Gm. Komarów-Osada: Anioły znowu w akcji!

  • 28.03.2021, 06:19
  • wd
Gm. Komarów-Osada: Anioły znowu w akcji!
W gminie Komarów-Osada mieszkają anioły. Kiedy potrzeba pomagają ludziom i przyrodzie. Zimą odśnieżały wjazdy do posesji, teraz będą sprzątać okolicę. Każdy może zostać aniołem, wystarczy mieć chęci i czas.

W gminie Komarów-Osada chętnych do pracy młodych i starszych osób nie brakuje. W styczniu, kiedy przez intensywne opady śniegu wiele osób starszych, schorowanych i samotnych, zostało odciętych od świata, gminny samorząd poprosił młodych, silnych ludzi o pomoc przy odśnieżaniu. Odzew było ogromny. Ci, którzy pomagali, robili sobie zdjęcia przy pracy, a potem publikował je Samorządowy Ośrodek Kultury i gmina. To była motywacja dla kolejnych osób, które szybko dołączały do akcji, którą nazwano „Zimowy Anioł”. Śniegu już nie ma, zbliża się wiosna, ale zapotrzebowanie na Anioły ciągle jest. 

 – Zimowa akcja moim zdaniem była genialnym pomysłem, bo pomaganie, otwartość, życzliwość jest darem, na który stać każdego człowieka. To sens życia. W „Zimowe Anioły” włączyło się mnóstwo osób, teraz chcemy to kontynuować – mówi Wiesława Sieńkowska, wójt gm. Komarów-Osada.

Samorząd razem z ośrodkiem kultury oraz szkołą podstawową w Komarowie-Osadzie postanowił nagłośnić kolejną, wiosenną anielską akcję.

 – Myśleliśmy najpierw o innej formie pomocy, np. żeby zanieść seniorom bratki i posadzić w ogródku lub skrzynkach. Ale niestety ze względu na pandemię, żeby uniknąć bezpośredniego kontaktu, zrezygnowaliśmy z tego. Zbieranie śmieci, u siebie, u sąsiada czy kogoś zupełnie obcego, pomoc przy zgrabieniu liści, może później koszenie trawy są już w miarę bezpieczne i przysłużą się ogólnemu dobru – mówi Anna Kupiec-Niedźwiedź, dyrektor SP w Komarowie-Osadzie. Do udziału w akcji zachęca nie tylko nauczycieli, dzieci i ich rodziców, ale wszystkich mieszkańców gminy.

 – Może koła gospodyń się włączą i zagospodarują teren przy świetlicach, mamy ich tyle w naszej gminie. Może teren przy kapliczkach. My jesteśmy otwarci na pomysły – dodaje dyrektor szkoły. Namawia do tego, by nie oglądać się na kogoś, tylko wziąć sprawy w swoje ręce i być odpowiedzialnym za środowisko. Jeśli każdy sprzątnie swoją działkę i pomoże sprzątnąć działkę sąsiadowi, to już będzie ładniej. Skorzysta na tym środowisko, ale też ludzie, bo aktywnie spędzą czas na świeżym powietrzu.

Efekty pracy można uwiecznić na zdjęciach i przesłać na pocztę elektroniczną do SCK w Komarowie-Osadzie (e-mail: [email protected] lub [email protected]) razem ze zgodą na publikację na stronach internetowych urzędu gminy, gminnej biblioteki i na profilu fejsbukowym. 

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Sebastian
Sebastian 30.03.2021, 09:13
Śmiech na sali odśnieżali pracownicy CISu zdjexia innych osób robione dla picu i to wszystko sa zwolennicy Pani wójt, drogi odświeżał jakiś
operator koparką który nie ma pojęcia jak sie pracuje na takiej maszynie. Siedzą tylko na bazie pijaczki i popijają winko albo stoja pod sklepami i zbieraja na wino przed pracą. Zadnego kierownictwa chyba nad nimi nie ma że takie rzeczy się dzieją, niestety to sa zwolennicy Pani wojt dlatego prace trzeba im dać.
carlos john
carlos john 29.03.2021, 19:24
PILNA OFERTA POŻYCZKI O NISKIEJ STOPIE PROCENTOWEJ 3% ZŁÓŻ TERAZ. Nabycie kredytu biznesowego i wszystkich innych pożyczek z tym związanych CHRIST LOAN FUNDS mamy dla Ciebie specjalną ofertę oferujemy Ci platformę, na której możesz skorzystać z kredytu oprocentowanego 3% na interesujący okres od 1 do 35 lat, jesteśmy wiarygodni, godni zaufania i legit. Oferujemy pożyczkę od minimum 5000 $ do ok
maksymalnie 80 000 000 USD. Zainteresowani klienci proszeni są o przesłanie nam wiadomości za pośrednictwem portalu firmy w celu wypełnienia formularza zgłoszeniowego przez WhatsApp: +256756543536 lub e-mail: [email protected]
Jesteśmy ludźmi
Jesteśmy ludźmi 29.03.2021, 13:29
Cytuję Panią Wójt,,bo pomaganie,otwartość,życzliwość jest darem,na który stać każdego człowieka. To sens życia.W "Zimowe Anioły"włączyło się mnóstwo osób,teraz chcemy to kontynuować.."Zgodzę się z tymi słowami,choć są tylko słowa.I nie piękne słowa świadczą o postawie człowieka a czyny i otoczająca nas rzeczywistość jaka jest pomiędzy ludźmi w sąsiedztwie,w miejscu pracy ,w całej gmimie..Od siebie dodam jeszcze,że czynienie dobrych uczynków i,pomocy ludziom słabym,starszym,chorym,niepełnosprawnym,mających poważne problemy i doświadczenia życiowe śwadczy o człowieczeństwie i wielkości drugiego człowieka .I zadam pytanie dlaczego ja mieszkając w tej gmnie nie doświadczam życzliwości,ba nie życzliwości a normalnego traktowania mnie jako człowieka od Pani Wójt,od Pana Sekretarza,od pracowników gminy,od zwolenników Pani Wójt?Jako człowiek nikomu nie uczyniłem drugiemu człowiekowi nic złego,nawet nie życzę nikomu źle.A mimo to jestem tym złym,niedobrym,głupim,tym gorszym,tym wykluczonym z miejscowej społeczności gminnej.Ludzie mogą się różnić w podejściu do życia i pewnych spraw.Jednak ludzie powinni się wzajemnie szanować.Rrozmawiać ze sobą i rozwiązywać problemy a nie je stucznie tworzyć i nawarstwiać.Jako gospodarz gminy i osoba sprawująca władzę powinna być Pani przykładem nie dzielenia ludzi na lepszych tych,którzy Panią popierają i tych gorszych,którzy np.nie głosują na Panią i nie popierają Pani .Powinna Pani swoją postawą sprawiać,by społeczeństwo pomimo różnych pogladów żyło w zgodzie i wzajemnej życzliwości.Gdyby Pani nie sprawowała władzy w myśl"dziel i rządż"i nie różnicowała by Pani ludzi na "naszych i nie naszych".Gdyby Pani merytorycznie z wyrozumiałością podchodziła do każdego człowieka z pewnością nie miała by Pani ludzi,którzy by Panią krytykowali tylko mieli by o Pani dobre zdanie i po latach całe społeczeństwo wspominałoby Panią jako dobrego człowieka.Zawsze może człowiek zmienić swoje postępowanie i nastawienie do drugiego człowieka na lepsze.Myślę,że Panią na to stać tylko,żeby Pani Wójt tego sama chciała.A nie kłótni i swarów w gminie.Zapewne w charakterze Pani Wójt są pozytywne cechy.Jest Pani dobrą ,kochającą żoną dla swojego męża z którym Pani żyje tyle lat.I dla swoich dorosłych córek.I mam nadzieję,że nastąpi taki czas ,że rozwiążemy wiele problemów zarówno urzędowych jak i międzyludzkich.I moje życie będzie normalne i Pani spojrzy na mnie jak na życzliwego człowieka.I ja na Panią.I nikt nie będzie utrudniał mi życia.
Ochi
Ochi 28.03.2021, 19:05
Co za bzdury skonczony kretyn to napisal żadne *** nie odśnieżali chodnikow ani te żule z cisu a tym bardziej gmina ja sam zem ***l z szuflą cały komarów i nikt inny nawet gminna koparka za moje pieniądze stała bo szkoda było pieniędzy gminie na paliwo z moich pieniędzy sam musiałem całą gminę odśnieżać i nikt mnie nawet piwa nie postawił nawet najtańszego bo takie lubię najbardziej a śmieci dalej są jak byli wiem bo sam je wyrzucam gdzie popadnie
Yyyy
Yyyy 28.03.2021, 18:56
Aniołki to co dziennie cały dzień stoją przed sklepami i zebrają na tani alkohol
Zdziwiony
Zdziwiony 28.03.2021, 17:42
Co to za propaganda?? Odśnieżali pracownicy CIS-u a nie jakieś aniołki

Pozostałe