Gm. Nielisz: Tragiczny pożar domu. Nie żyje 59-latek

  • 23.03.2021, 08:18
  • ak
Gm. Nielisz: Tragiczny pożar domu. Nie żyje 59-latek Fot. pixabay.com
Jeden z mężczyzn trafił do szpitala, drugi zginął w pożarze domu. Do tragedii doszło w piątek (19 marca) w nocy w jednej z miejscowości gminy Nielisz.

– Wydobywający się z budynku dym zauważył  mieszkający na sąsiedniej posesji mężczyzna. To on jako pierwszy był na miejscu pożaru, nie czekając na służby ratunkowe wszedł do środka i wyniósł znajdującego się wewnątrz mieszkania 41-latka – relacjonuje Dorota Krukowska-Bubiło, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Zamościu.

Później miejscowi znowu weszli do zadymionych pomieszczeń i znaleźli nieprzytomnego 59-latka, właściciela domu. Mężczyzna był reanimowany, ale jego życia nie udało się uratować. Wstępne ustalenia wskazują, że zmarł w skutek zaczadzenia. Jego 41-letni kompan z objawami zatrucia trafił do szpitala. 

Strażacy przeprowadzili akcję gaśniczą, a policjanci pod nadzorem prokuratora wykonali czynności procesowe. Wyjaśniają okoliczności i przyczyny zdarzenia. Zarządzono sekcje zwłok zmarłego. Wstępne ustalenia wskazują, że przyczyną pożaru mogło być zaprószenie ognia od niedopałka papierosa.

To już kolejny w tym roku w powiecie zamojskim pożar, w którym zginął człowiek. W lutym do podobnej tragedii doszło w Wolicy Śniatyckiej (pisaliśmy o tym TUTAJ), a wcześniej m.in. w Huszczce Małej pod Skierbieszowem (pisaliśmy o tym TUTAJ), w Krasnem w gminie Stary Zamość (pisaliśmy o tym TUTAJ), w Kalinowicach koło Zamościa (pisaliśmy o tym TUTAJ), a także w Zamościu (pisaliśmy o tym TUTAJ).

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe