Tomaszów będzie miał swój łuk (TYLKO W GAZECIE)

  • 23.03.2021, 06:55
  • Leszek Wójtowicz
Tomaszów będzie miał swój łuk (TYLKO W GAZECIE) Akt erekcyjny budowy łuku podpisał 20 marca wicepremier Jacek Sasin.
Uroczyste odsłonięcie ma odbyć się najpóźniej 5 grudnia – w dniu urodzin Józefa Piłsudskiego.

Ma mieć 6 m wysokości i 4 m szerokości. Mowa o łuku triumfalnym, który powstanie przed I LO im. Bartosza Głowackiego w Tomaszowie Lubelskim. Zadanie ma kosztować ok. 200 tys. zł. Pieniądze będą pochodzić m.in. od darczyńców.

Łuk triumfalny, który powstanie w Tomaszowie Lubelskim, będzie przypomniał o naszej wielkiej polskiej historii – powiedział wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin, który 20 marca podpisał akt erekcyjny pod budowę łuku.

Powstanie on przed budynkiem I LO im. Bartosza Głowackiego dla upamiętnienia 100-lecia Bitwy Warszawskiej i setnej rocznicy pobytu marszałka Józefa Piłsudskiego na ziemi tomaszowskiej. 20 marca 1921 r. Piłsudski w Tomaszowie Lubelskim dekorował i odbierał defiladę pułków kawalerii – Ułanów Krechowieckich, Jazłowieckich, Podolskich i 6 Dywizjonu Artylerii Konnej.

Więcej o tej inicjatywie tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Leszek Wójtowicz

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Marszauek ***cki
Marszauek ***cki 23.03.2021, 10:01
Obraz polski na jednym zdjęciu. Jeden z czołowych malwersantów i przebierane leśne dziady. Burdel w kraju, a te łby jak zwykle chcą wszystko przykryć "patRYJotyzmem". Zdychajcie z głodu ku chwale ojczyzny, głupcy.
Hurra
Hurra 23.03.2021, 09:34
Świetnie. Mieszkańcy tyle lat na to czekali. Tego było potrzeba. Strzał w dziesiątkę. Będzie się żyło lepiej.

Pozostałe