Biłgoraj: Uczennica ZSBiO w finale Olimpiady Policyjnej

  • 22.03.2021, 08:22
  • ak
Biłgoraj: Uczennica ZSBiO w finale Olimpiady Policyjnej Fot. policja.pl
Czy po zdanej maturze włoży mundur? tego nie wiadomo. Pewne jest natomiast, że Aleksandra Mateja, uczennica Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Biłgoraju awansowała do centralnego etapu Olimpiady Policyjnej organizowanej przez Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.

Trzecioklasistka biłgorajskiej szkoły znalazła się w finale jako jedna z 30 młodych ludzi z całej Polski.

W pierwszym etapie olimpiady Aleksandra Mateja przygotowała pod kierunkiem Tomasza Karolczaka pracę na temat "Charakterystyka współczesnej przestępczości nieletnich".

Olimpiada Policyjna to przedsięwzięcie, którego celem jest zachęcenie uczniów szkół ponadpodstawowych do pogłębienia wiedzy o roli i zadaniach tej formacji jako organu odpowiedzialnego za bezpieczeństwo i porządek publiczny. Na etapie centralnym uczestnicy przejdą ustny egzamin z wiedzy, ale też będą mieli za zadanie zaliczyć tor sprawnościowy składający się z czterech konkurencji.

Laureaci i finaliści zostaną przyjęci na wybrany kierunek studiów pierwszego stopnia dla cywilów, realizowany w WSPol w Szczytnie.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe