Biłgoraj: Piotr Łaba - uczeń jakich mało

  • 18.03.2021, 10:00
  • ak
Biłgoraj: Piotr Łaba - uczeń jakich mało Fot. Starostwo Powiatowe w Biłgoraju Decyzją władz powiatu Piotr został uhonorowany specjalnym okolicznościowym grawertonem oraz nagrodą pieniężną w wysokości 2 tys. zł. Rodzice otrzymali z kolei list gratulacyjny.
Tak zdolny młody człowiek to marzenie każdego nauczyciela i każdej szkoły. A tymczasem Piotr Łaba jest uczniem I Liceum Ogólnokształcącego im. ONZ w Biłgoraju. Nastolatka z tak dużą liczbą naukowych sukcesów w tak wielu różnych dziedzinach trudno znaleźć gdziekolwiek indziej.

Zaledwie przed kilkoma dniami informowaliśmy, że ten drugoklasista awansował do centralnego etapu  67. Olimpiady Chemicznej (TUTAJ). Na początku marca donosiliśmy, że Piotr był najlepszy w okręgowym etapie XLVII Olimpiady Geograficznej (TUTAJ). A tymczasem to był dopiero początek jego tegorocznych sukcesów.

Biłgorajski ogólniak chwali się właśnie, że Piotr Łaba, pracując pod kierunkiem Doroty Kutryn zakwalifikował się do zawodów trzeciego stopnia LXXII Olimpiady Matematycznej. Jakby tego było mało, jest też wśród finalistów 70. Olimpiady Fizycznej. Do tego konkursu pomagał mu się przygotować Krzysztof Wesołowski.

CZYTAJ TAKŻE: AGATA CZUK Z I LO - JEDYNA TAKA W POLSCE

Wspomnieć należy, że ten wyjątkowo zdolny młody człowiek już w ubiegłym roku, jeszcze jako pierwszoklasista uzyskał tytuł laureata Olimpiady Matematycznej (pisaliśmy o tym TUTAJ). Zaś w 2019 roku jako finalista XXIX Olimpiady Teologii Katolickiej zdobył indeks na KUL (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Zresztą sukcesy odnosił także jako gimnazjalista, gdy m.in. zdobył tytuł laureata Olimpiady Matematycznej Juniorów (pisaliśmy o tym TUTAJ).

Dokonania ucznia docenili włodarze powiatu Biłgorajskiego. Piotr został uhonorowany specjalnym grawertonem, otrzymał też 2 tys. zł nagrody. Dla jego rodziców przygotowano list gratulacyjny.

Podczas uroczystości z tej okazji w starostwie Piotr Łaba powiedział:

- Ja po prostu lubię się uczyć, sprawia mi to przyjemność, jestem otwarty, dużo czytam. Interesuje mnie zarówno matematyka, jak i fizyka czy nauki humanistyczna jak geografia przyroda czy język polski. W kręgu moich zainteresowań jest także np. teologia. Tak szerokie zainteresowania pozwalają mi poszerzać wiedzę ze wszystkich dziedzin, bo ostatecznie na olimpiadach i konkursach sprawdzany jest szeroki zakres wiadomości.

Dodał, że szczególnie dumny jest z brązowego medalu na międzynarodowych zawodach matematycznych krajów bałtyckich, którą zdobył w zeszłym roku będąc członkiem reprezentacji Polski licealistów.

A tak swoim synu mówiła Teresa Łaba.

 - Mój syn zawsze był bardzo spokojnym i pilnym uczniem. Sam organizuje sobie naukę, jest pracowity, odpowiedzialny i bardzo pilny. Jeśli podejmuje się jakiegoś tematu, zawsze daje z siebie wszystko. To bardzo miłe, że pan starosta i władze powiatu zauważyły jego ciężką pracę. Myślę, że to będzie dodatkowa motywacja.

ak

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wyborca
wyborca 18.03.2021, 12:30
Gratulacje. Dobrego wyboru kierunku studiów.

Pozostałe