Zamość: Ja i moja aktywność fizyczna - konkurs w MDK rozstrzygnięty

  • 18.03.2021, 09:23
  • ak
Zamość: Ja i moja aktywność fizyczna - konkurs w MDK rozstrzygnięty Fot. MDK Zamość Jury podczas oceny nadesłanych prac
Oficjalnego wręczenia nagród i otwarcia wystawy nie będzie, ale już wiadomo, kto znalazł się na liście laureatów Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego "Ja i moja aktywność fizyczna" organizowanego przez Młodzieżowy Dom Kultury im. Kornela Makuszyńskiego w Zamościu.

Na liście nagrodzonych i wyróżnionych znalazło się wiele nazwisk młodych artystów z Lubelszczyzny. Uczestników było znacznie więcej, bo do organizatorów dotarły aż 674 prace z 82 placówek z całego województwa.

Wśród najmłodszych, czyli przedszkolaków wygrała Lena Kazimierczak z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Zamościu (op. Aneta Sznajdrowicz), drugie miejsce zajęła Lilianna Twarowska z Samorządowego Przedszkola w Skierbieszowie (op. Barbara Wieczerzak), a trzecie Karolina Zając z PM nr 10 w Zamościu (op. Marzena Jaworska, Anna Szczepańska).

W kategorii uczniów klas I-III szkół podstawowych pierwszą nagrodę otrzymała Julia Wiśniewska z SP nr 24 w Lublinie (op. Maria Żmudzka), a kolejne Paulina Jaworska (SP nr 4 Zamość, op. Bożena Kukiełka) oraz Julia Świstek (SP Księżpol, op. Maria Łuszczak).

Jagoda Mroczek z SP nr 8 w Zamościu (op. Agnieszka Frykowska) wygrała w grupie uczniów klas IV-VI. Za nią znalazła się Kamila Szkiryniec (Sp nr 9 Zamość, Diana Maciąg), a trzecia była Hanna Struk (SP w Wierzbie, op. Anna Chabros).

Odrębną kategorię stanowili wychowankowie placówek wychowania pozaszkolnego i ośrodków specjalnych. Pierwsze miejsce jury przyznało Szymonowi Pogorzelcowi, który reprezentował biłgorajski MDK (op. Anna Świca), drugą Marcelinie Winiarskiej z MDK Zamość (op. Magdalena Majer), a trzecią otrzymała Hania Kudła z Osiedlowego Domu Kultury „Okrąglak” w Zamościu (op. Maria Śliczniak).

Była także nagroda specjalna Małgorzaty Popławskiej, dyrektor szpitala "papieskiego". Laureatką została Gabriela Kula z SP w Łosińcu (op. Marta Świderek).

Jury, w którym zasiedli: Marta Węgrzyn-Bąk, wicedyrektor ds. lecznictwa Samodzielnego Publicznego Szpitala Wojewódzkiego im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu , Dorota Smoląg z Mrs. Sporty – Klubu Sportowego Fitness dla Kobiet  oraz artysta Tomasz Bełech zdecydowało również o przyznaniu wyróżnień w każdej z kategorii, a także kwalifikacji do wystawy pokonkursowej wielu innych, ciekawych prac. Pełna lista laureatów dostępna jest na stronie internetowej zamojskiego MDK.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe