Śnieg jeszcze potrzebny

  • 17.03.2021, 15:06
  • MaSzt
Śnieg jeszcze potrzebny Czterej najlepsi zawodnicy w kategorii seniorów urodzonych w latach 1971-1980, w towarzystwie patrona zawodów, burmistrza Tomaszowa Lubelskiego Wojciecha Żukowskiego.
Sobotnie zawody w narciarstwie biegowym o Puchar Burmistrza Tomaszowa Lubelskiego Wojciecha Żukowskiego najprawdopodobniej zakończyły sezon Lubelskiej Ligi Roztocze 2020/2021. Bieg główny na 7,5 km wygrał Mateusz Mandziuk, drugie miejsce zajął Artur Kozak, a na trzeciej pozycji uplasował się Łukasz Krawczyk.

W sobotę, 13 marca na trasach Siwej Doliny w Tomaszowie Lubelskim rozegrane zostały ósme zawody XXI Grand Prix Lubelskiej Ligi Roztocze 2020/2021 w narciarstwie biegowym. – To była już chyba ostania impreza biegów narciarskich na trasach Siwej Doliny w tym roku, chociaż nie jest to przesądzone, bo prognozy na najbliższy weekend 20, 21 marca zapowiadają opady śniegu – mówi Waldemar Kołcun, kierownik zawodów i szkoleniowiec narciarzy MULKS Grupa Oskar Tomaszów Lubelski.

Sobotnie zawody o Puchar Burmistrza Tomaszowa Lubelskiego ukończyło 63 zawodniczek i zawodników. Ścigano się ze startu wspólnego stylem dowolnym. Bieg główny, w którym startowali seniorzy urodzeni w 2000 r. i starsi, rozegrany został na dystansie 7,5 km. Najszybciej trasę pokonał Mateusz Mandziuk (czas: 24 minuty i 45 sekund) z Tomaszowa, drugie miejsce zajął Artur Kozak z Kozaków (gmina Łukowa, powiat biłgorajski), trzeci na mecie pojawił się kolejny tomaszowianin Łukasz Krawczyk, a następne pozycje w dziesiątce zajęli: Ryszard Koprowski (Tomaszów Lub.), Wojciech Banaszek (Lublin), Stanisław Piszczek (Przemyśl), Wojciech Malec (Tomaszów Lub.), Cezary Lipko (Zamość), Stanisław Mandziuk (Łosiniec) i Michał Myśliwiecki (Lublin).

Wyścig seniorek (rocznik 2000 i starsze) na dystansie 5 km wygrała Marta Małka z Tomaszowa Lubelskiego (czas: 18 minut i 8 sekund), a na podium stanęły jeszcze druga Dorota Stokfisz z Rabinówki i trzecia Ewa Korkosz z Tomaszowa.

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

MaSzt

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe