Uchanie: Wójt Czerwonka dostał podwyżkę

  • 17.03.2021, 08:00
  • par
Uchanie: Wójt Czerwonka dostał podwyżkę Leszek Czerwonka na rękę będzie dostawał 7,3 tys. zł.
Od lutego wójt gminy Uchanie Leszek Czerwonka otrzymuje wyższe wynagrodzenie. Podczas ostatniej sesji rady gminy radni większością głosów przyznali mu 660 zł (brutto) podwyżki.

Dotychczas wójt Leszek Czerwonka zarabiał 9 520 zł (brutto). Wysokości jego poborów radni uchwalili na początku kadencji, w grudniu 2018 r. Nowe, wyższe pobory wójta uchwalono podczas ostatniej sesji Rady Gminy Uchanie, która obradowała 10 marca. Zaproponowana przez przewodniczącego RG Roberta Bodziackiego kwota podwyżki poborów wójta Czewronki wyniosła 660 zł (brutto). Podwyżki nie przegłosowano jednogłośnie. Za wyższym wynagrodzeniem wójta opowiedziało się 8 z 11 radnych, 2 głosowało przeciwko, a jeden radny wstrzymał się od głosu.

Wyższe wynagrodzenie zostanie wypłacone wójtowi z wyrównaniem od lutego. Obecnie wynosi ono 10 180 zł (brutto), czyli około 7 300 zł "na rękę". Po podwyżce Leszek Czerwonka zarobi rocznie około 94,2 tys. zł.

par

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (24)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Swoi
Swoi 25.03.2021, 09:44
Kasę dają swoim u nas normalka, ZSL przyzwyczaił nas do tego latami i przekrętami.
Beton
Beton 20.03.2021, 18:38
Kto odpowie za wydanie nielegalnej koncesji na rekultywacje i wydobycie piasku w obszarze Natura 2000 i za zasypanie śmieciami z Polski tego dołu ? Kto na tym miliony zarabiał jak lokalna Policja zatrzymywała nie ciężarówki a reporterów TVN chyba. hahaha śmiech na sali ta praworządność, Lydzie sie podorabiali w Hrubieszowie Porshe i Mustangi. Ktoś tam wzbogaci sie jeszcze o 200h a winny tylko chłopek hahahah
Wojtek
Wojtek 20.03.2021, 17:27
Wszyscy samorzadowcy z Hrubieszowa i okolic maja podwyzki. Czy sie gorszyc? Nie tylko ten jeden wojt.
Bezrobotny
Bezrobotny 22.03.2021, 16:15
I za co im podwyższyli jak sesje były zawieszane przez covid ? Bo chyba nie za prace jaką wykonują? I dodaj ze to Umysłowa praca hahah że siedzą i myslą i za to zarabiają to mnie rozbawisz.
Un
Un 20.03.2021, 09:13
Niewinny un nie chciał na siłę mu wcisnęli.
W
W 19.03.2021, 16:12
Bibliotece się dokształcił i za intygencje sami swoi przyznali.
Finezja
Finezja 20.03.2021, 18:43
Powiadasz ze z nudów w lockdownie jakieś książki czytał ? Chyba Finezyjne Figle 2
Powiadam
Powiadam 21.03.2021, 08:06
Świerszczyki wiele treści.
Finezja
Finezja 22.03.2021, 16:18
Treści obrazkowej łatwej do przyswojenia na tym stanowisku hahahah Grunt to wyobraźnia przestrzenna wyrabiana przy oglądaniu obrazków hahaha
kol
kol 18.03.2021, 21:15
sami intelektulisci, co urząd to twarze zmeczone mysleniem
Myśle  ale  nie  ma  mnie  bo są  Partyjni
Myśle ale nie ma mnie bo są Partyjni 18.03.2021, 21:24
Ta mysleniem jaki by tu jeszcze przekręt zrobuić żeby zarobić. Bo chyba nie myślisz że oni myślą jak tobie polepszyć życie hahaha
Wkurzony
Wkurzony 18.03.2021, 19:03
To mało dajcie jemu biednemu jeszcze raz tyle samo co miał 100% przecież jest pandemia on ma być gorszy od innych wstyd a kiedy nam dadzą jakiegoś ochłapa do wypłaty chociaż na kilka litrów paliwa
Do czego doszło...
Do czego doszło... 18.03.2021, 09:15
Ministerialne pobory na wsi za siedzenie na stołku wójta, trzeba mieć tapet.
To
To 18.03.2021, 06:00
Nie jego wina, un niewinny, to ci co go wybrali mu dali.
X
X 18.03.2021, 00:32
Słynne nazwisko wandali zabytku w gminie uchanie.
Konserwator zabytków
Konserwator zabytków 18.03.2021, 10:19
Było na ten temat głośno w każdej gazecie. Młody, tak jak sławny ojciec pokazywany był w czarnej opasce na oczach. I co?? Cisza, kompletna cisza. Kary żadnej nie poniósł, za to w nagrodę szykują w Starostwie młodemu stołek v-ce przewodniczącego Rady Powiatu. Gdyby nie odwołano ostatniej sesji, już by nim był. Jak widać u nas na piedestał wynosi się osoby, które w "szczególny sposób przyczyniły się do rozsławienia naszego powiatu". Grunt to dobre samopoczucie, zero pokory i zwyczajnej przyzwoitości. W dalszym ciągu promowane jest chamstwo i krętactwo.
A tak poza tym może ktoś z gminy napisze, jakie stanowisko zajmuje w uchańskim urzędzie sławny synalek swego ojca pracodawcy?
OPASKA
OPASKA 21.03.2021, 08:07
To rodzinne przekazywana z ojca na syna.
operaror  traktora
operaror traktora 17.03.2021, 19:11
Kiedy stara komuna sie nauczy > żeby brać to trzeba dawać< bo zostanie w Hrubieszowie sołtys z córką i czym bedziecie rządzić hahaha. Nie jedna wiocha w okolicy wyludniona, że sołtys został sam. Lokalni wielohektarowi nowobogaccy chętnie wszsystko zaorają hahaha
Szybcy wściekli.
Szybcy wściekli. 17.03.2021, 20:42
Spokojnie, zostaną takie buraki twojego pokroju,na salony wielkich miast nie wpuszczają burkow.
TT
TT 18.03.2021, 21:29
T34 nie był taki szybki hahaha ściekły sowiecie
zdegustowany
zdegustowany 18.03.2021, 21:27
Buraku CB armia czerwona jako inteligencje wwiozła na sowieckich czołgach, W 39 pewnie twoja rodina sie sofneła wraz z czerwonymi a teraz jako bohater chcesz sie lansować przy grobach poległych
zdegustowany  bezrobotny
zdegustowany bezrobotny 17.03.2021, 13:27
Do radnych czerwonków i kuropatwów, macie po 200ha to dajcie jakiś gufniany etat mi na bibliotekarza, a nie mafia wszystko obsasdza !!!!!!!!!!!!!!!!!
tak trzymać
tak trzymać 17.03.2021, 13:27
Jak się solidnie pracuje, to podwyżka się należy. Dotyczy to również radnych, bo zależność diet od zarobków szefa jest wprost proporcjonalna. niedługo Uchanie pierwszą gminą w Polsce.
zdegustowany
zdegustowany 17.03.2021, 13:24
Chwila ale jako bibliotekarz? Co oni tworzą?

Pozostałe