Tomaszów Lubelski: Miasto pomaga gastronomii (TYLKO W GAZECIE)

  • 17.03.2021, 07:00
  • Maria Dec-Kiełb
Tomaszów Lubelski: Miasto pomaga gastronomii (TYLKO W GAZECIE) W 2020 roku przepito prawie 900 tys. zł więcej niż rok wcześniej.
Samorządy wielu miast już zwolniły bądź zapowiadają zwolnienia oraz zwrot części wniesionych opłat za zezwolenia na sprzedaż alkoholu dla prowadzących bary i restauracje. Tomaszów Lubelski już to zrobił.

Branża gastronomiczna nie ma łatwo. 26 stycznia weszła w życie nowelizacja ustawy „O szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19”, która upoważniła samorządy gminne do podejmowania uchwał o zwolnieniu przedsiębiorców z opłat za korzystanie w roku 2021 z zezwoleń na sprzedaż alkoholu przeznaczonego do spożycia w miejscu sprzedaży, tzw. opłata korkowa.

19 lutego Rada Miejska Tomaszowa Lubelskiego uchwaliła zwolnienie przedsiębiorców z opłaty drugiej raty za 2021 r. Uchwała przyznaje też zwrot 1/3 części opłaty, tym którzy wnieśli ją jednorazowo za cały rok, w terminie do 31 stycznia, a także zwrot drugiej raty opłaty lub jej części wniesionej jednorazowo do 31 stycznia 2021 roku przez przedsiębiorców posiadających zezwolenia z terminem ważności do 31 sierpnia 2021 roku.

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Maria Dec-Kiełb

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe