Sułów: Pogotowie do łabędzia (TYLKO W GAZECIE)

  • 18.03.2021, 06:00
  • wd
Sułów: Pogotowie do łabędzia (TYLKO W GAZECIE)
Młody łabędź miał pecha. Lecąc, uderzył w linię wysokiego napięcia. Prawdopodobnie poraził go prąd i upadł na ziemię, łamiąc sobie skrzydło. Szczęście, że znaleźli go pracownicy zakładu energetycznego, a ci z Urzędu Gminy w Sułowie zawieźli do leśnego pogotowia.

Do UG Sułów 11 marca zadzwonił pracownik zakładu energetycznego. Powiedział, że w Kulikowie znalazł młodego rannego łabędzia. Osoby zajmujące się w gminie tematem ochrony przyrody zaraz zaczęły działać.

– Skontaktowaliśmy się ze Stowarzyszeniem Leśne Pogotowie – Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Skrzynicach Drugich. Nie kazano nam opatrywać samodzielnie łabędzia, tylko go przywieźć. To około godziny drogi od nas. Ptakiem zajęli się profesjonaliści. Mieli mu zrobić prześwietlenie. Mamy nadzieję, że przeżyje i do nas wróci – mówi Agnieszka Mameła, młodszy referent ds. ochrony przyrody w UG Sułów.

Więcej na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

wd

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe