Gm. Trzeszczany: Czy ośrodek jest potrzebny? (TYLKO W GAZECIE)

  • 16.03.2021, 08:42
  • Mariusz Parol
Gm. Trzeszczany: Czy ośrodek jest potrzebny? (TYLKO W GAZECIE) Tu być może powstanie ośrodek zdrowia.
Gmina sonduje czy będą chętni do korzystania z usług medycznych w ośrodku zdrowia w Trzeszczanach.

Władze gminy Trzeszczany przymierzają się do otwarcia ośrodka zdrowia w Trzeszczanach Pierwszych w budynku po zlikwidowanym Banku Spółdzielczym. Obecnie trwa zbiórka deklaracji mieszkańców zainteresowanych korzystaniem usług medycznych w tworzonej placówce. Potrzeba co najmniej tysiąc chętnych.

W Trzeszczanach od kilkunastu lat nie było ośrodka zdrowia. Mieszkańcy musieli jeździć po porady medyczne do lekarzy w Hrubieszowie, Werbkowicach, a po porady do lekarzy specjalistów do Zamościa czy Lublina. Dwa lata temu w Trzeszczanach Pierwszych zlikwidowano placówkę banku spółdzielczego. W budynku po nim władze gminy Trzeszczany chcą urządzić ośrodek zdrowia.

 – Budynek jest nowoczesny, dobrze wyposażony w niezbędną infrastrukturę. Wystarczy go nieznacznie przebudować, zmodernizować i zaadaptować na potrzeby ośrodka zdrowia. Nie będą to jednak jakieś wielkie i kosztowne przeróbki – zapewnia wójt gminy Trzeszczany Stanisław Czarnota.

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
No popatrz
No popatrz 31.03.2021, 16:01
O proszę jaka zadyma w szpitalu...jeszcze chwila a wasze obawy co do sensu działań gminy na rzecz otwarcia ośrodka zdrowia rozwieją się. A i o specjalistów się też nie będziecie musieli martwić bo kilku na rynku pracy się pojawi jak tak dalej pójdzie.
Twierdze
Twierdze 22.03.2021, 22:59
Jest potrzebny.
Zagata
Zagata 22.03.2021, 08:35
Pani dziękujemy za fejt niusy.
Zatroskany
Zatroskany 20.03.2021, 22:12
Z tego co słyszałem Powiat będzie remontował Ośrodek Zdrowia w którym przyjmował lekarz do końca grudnia 2020r. Z tego co wiem Powiat bardzo chętnie wynajmie Ośrodek kolejnemu leksrzowi Ale NIE Wójt postanowił że będzie robił ośrodek w banku. Zastanówmy się czy to jest właściwe działanie. Ale przecież Wojt robi wszystko na przekór Powiatowi. Czy to jest rozsądne zastanówcie się.!!!!!
Marci
Marci 21.03.2021, 09:23
Starostwo niech lepiej soba sie zajmie. Ostatnio Wojewoda uniewaznil decyzje Zarzadu o odwolaniu szefa PUP.
No popatrz
No popatrz 21.03.2021, 00:05
A to ci nowość ...i taka informacyjna bomba dopiero teraz??? Czyżby działania wójta wymusiły reakcje innych? I dlaczego taka cisza u osób najlepiej poinformowanych w tej gminie? Kręcisz coś zatroskany. Oj kręcisz
Sam
Sam 20.03.2021, 17:24
Do " No cóż " O jakich wydarzeniach gminnych chciałbyś wiedzieć np pozyskanych funduszach na wodociąg w Nieledwi, czy wolisz czytać, że władze powiatu ogłosiły konkurs na palmę wielkanocną,
No cóż
No cóż 20.03.2021, 17:49
Sam a jak sądzisz??? Co powinno być priorytetem palemki? Czy może kwestie zdrowia?
Doka
Doka 20.03.2021, 15:04
Banko przychodnia bez rezultatu :) :)
Sam
Sam 19.03.2021, 08:52
Fakt faktem redaktor trochę się minął z prawdą ale to od nas mieszkańców zależy czy powstanie przychodnia. Społeczeństwo się starzeje a możliwość uzyskania porady lekarskiej na miejscu jest bardzo ważna. Podobno wniosek Gminy o przejęcie starego ośrodka zdrowia w Trzeszczanach, w hrubieszowskim starostwie " przez pomyłkę " trafił do geodezji a nie do radnych powiatowych. Proszę zapytać dotychczasowego lekarza jak wysoki czynsz naliczało mu starostwo, które jest właścicielem ośrodka zdrowia...
Czy się mylę?
Czy się mylę? 21.03.2021, 15:08
Wg Ciebie to jest trochę? Bo wg mnie to duża wtopa zanim się coś puści w eter powinno się to dokładnie sprawdzić? Na tym to chyba polega?
Miejscowy
Miejscowy 19.03.2021, 08:05
Co się stało, że radny Marek Ryś nic nie pisze o tym, że może powstać ośrodek zdrowia, czy jest za tym aby powstał, czy jako szef klubu WC ma inne zdanie, tylko pytam
No cóż
No cóż 20.03.2021, 16:58
Szybciej dowiesz się o wydarzeniach powiatowych niż o gminnych i nie chodzi już nawet o radnego ale o strony które z nazwy mogłyby traktować o wydarzeniach w gminie.
Ech
Ech 21.03.2021, 14:01
O *** marynie to powiat umie pisać.
Mniszek lekarski
Mniszek lekarski 18.03.2021, 23:19
Niestety kto się zapisze do lekarza, którego nikt nie widział.Koszt budynku banku nie opłaci się.I tak trzeba zrobić nowe wc dla personelu i lekarzy oraz dla niepełnosprawnych,podjazd dla niepełnosprawnych. Gabinet rejestrację.Straz,sanepid, musi to odebrać czy komuś się zechce to zrobić a może to zwykłe udawanie,że się coś chce zrobić? Zwykłe proste udawanie. Nic z tego nie będzie.....
K.W
K.W 19.03.2021, 13:49
Spokojna twoja rozczochrana,ja widzę szklankę pełną do połowy.Jak trzeba być wyrachowanym żeby chcieć żeby się nie udało.Widac jak klub WC jest za dobrem mieszkańców, myślę że ludzie podziękują w swoim czasie.
To cieszy
To cieszy 16.03.2021, 20:41
Pan Redaktor w formie.
GT tuning
GT tuning 16.03.2021, 18:11
Niech nie kombinują Ośrodek Zdrowia jest tylko nie umieją się dogadać.Nam się g.... wciska.Tu nic nie będzie jeszcze trochę wstyd,żenada,nawet pisać się nie chce. Przespane to wszystko oni na nic nie mają pieniędzy tylko.FSTYD !!!
Kaskady
Kaskady 16.03.2021, 19:29
Co to za PUSTAK.????
Joko
Joko 17.03.2021, 12:36
Ten sam ZnaFca co zaFsze 🤣
Ala
Ala 16.03.2021, 17:32
Ośrodek zlikwidowano w grudniu a bank w styczniu. Straszne bzdury. Co nie zmienia faktu że ośrodek jest potrzebny.
Pacjent
Pacjent 16.03.2021, 17:32
A czy Pan doktor nie prowadzi praktyki lekarskiej w Hrubieszowie
Pacjent
Pacjent 16.03.2021, 09:05
Chwila, chwila osrodek zdrowia w Trzeszczanach zllikwidowano z koncem grudnia.Ktos chyba ma złe informacje.Nie bede sie tylko wypowiadac o jakosci swiadczonych uslug.

Pozostałe