Łabunie: Wójt docenił sportowców. Dostali nagrody

Nagrody finansowe, pamiątkowe dyplomy i statuetki przygotowały władze Łabuń dla najlepszych sportowców z tej gminy. Upominki wręczono uroczyście podczas sesji 10 marca.

Autor: Fot. UG Łabunie

Kto został doceniony?

Nagrodę w wysokości 1200 zł otrzymał Patryk Krupa, lekkoatleta, biegacz Klubu Sportowego Agros Zamość, który w 2020 roku zajął m.in. II miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów U20 w biegu na 100 m.

Taką samą nagrodę otrzymał też Michał Mazur, młociarz Agrosu, którego również wytypował klub. Ten zawodnik był pierwszy w Mistrzostwach Polski U23 w rzucie młotem.

Kolejny nagrodzony kwotą 1200 złotych to Wiktor Kolaja z Zamojskiego Klub Karate Kyokushin. Przez władze gminy został doceniony za zajęcie I miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów Karate Kyokushin w Zielonce w kategorii kumite – 65 kg. Wiktor w 2020 r. zdobył podium także w innych zawodach i turniejach. Został również powołany do Kadry Kyokushin na wagowe Mistrzostwa Europy w Lyon we Francji. Nagrodę w imieniu Wiktora odebrał jego tato – Piotr Kolaja.

I jeszcze jeden nagrodzony młody sportowiec to Krystian Kiszka, obiecujący szachista. Do wyróżnienia zgłosił go tata, a wójt przyznał 500 zł nagrody m.in. za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w szachach szybkich w kategorii C10 w Lubartowie.

Wójt Gminy Łabunie postanowił również przyznać dwa wyróżnienia dla sportowców z gminy Łabunie. Statuetki i dyplomy otrzymali Alan Kania i Dawid Kania z ZKKK.