Łabunie: Wójt docenił sportowców. Dostali nagrody

  • 15.03.2021, 08:00
  • ak
Łabunie: Wójt docenił sportowców. Dostali nagrody Fot. UG Łabunie
Nagrody finansowe, pamiątkowe dyplomy i statuetki przygotowały władze Łabuń dla najlepszych sportowców z tej gminy. Upominki wręczono uroczyście podczas sesji 10 marca.

Kto został doceniony?

Nagrodę w wysokości 1200 zł otrzymał Patryk Krupa, lekkoatleta, biegacz Klubu Sportowego Agros Zamość, który w 2020 roku zajął m.in. II miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów U20 w biegu na 100 m.

Taką samą nagrodę otrzymał też Michał Mazur, młociarz Agrosu, którego również wytypował klub. Ten zawodnik był pierwszy w Mistrzostwach Polski U23 w rzucie młotem. 

Kolejny nagrodzony kwotą 1200 złotych to Wiktor Kolaja z Zamojskiego Klub Karate Kyokushin. Przez władze gminy został doceniony za zajęcie I miejsca na Mistrzostwach Polski Juniorów Karate Kyokushin w Zielonce w kategorii kumite – 65 kg. Wiktor w 2020 r. zdobył podium także w innych zawodach i turniejach. Został również powołany do Kadry Kyokushin na wagowe Mistrzostwa Europy w Lyon we Francji. Nagrodę w imieniu Wiktora odebrał jego tato – Piotr Kolaja.

I jeszcze jeden nagrodzony młody sportowiec to Krystian Kiszka, obiecujący szachista. Do wyróżnienia zgłosił go tata, a wójt przyznał 500 zł nagrody m.in. za zajęcie II miejsca w Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w szachach szybkich w kategorii C10 w Lubartowie.

Wójt Gminy Łabunie postanowił również przyznać dwa wyróżnienia dla sportowców z gminy Łabunie. Statuetki i dyplomy otrzymali Alan Kania i Dawid Kania z ZKKK.

ak

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
mieszkaniec
mieszkaniec 15.03.2021, 16:25
Gratulacje dla sportowców! Super, że gmina pamięta i docenia takich ludzi.

Pozostałe