Biłgoraj: Ogólnopolskie sukcesy wychowanków MDK

  • 12.03.2021, 14:27
  • ak
Biłgoraj: Ogólnopolskie sukcesy wychowanków MDK Fot. MDK Biłgoraj
Izabela Pogorzelec otrzymała nagrodę, a Adam Szubiak i Olga Goch zostali wyróżnieni. Wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju z powodzeniem startowali w 4. Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Rzeka – dziedzictwo natury, kultury i tradycji” zorganizowanym przez Dom Kultury w Łapach.

Konkurs cieszył się dużą popularnością. Do organizatorów wpłynęło ponad 700 prac plastycznych ze 122 placówek z całej Polski. Komisja przyznała 24 nagrody, 36 wyróżnień, a 171 obrazków zakwalifikowała do pokonkursowej wystawy.

W gronie laureatów znaleźli się artyści z Biłgoraja, którzy na co dzień pracują w tamtejszym MDK pod kierunkiem Anny Świcy. Pierwszą nagrodę w kategorii wiekowej 10-12 lat zdobyła Izabela pogorzelec. Wśród artystów 7-9-letnich wyróżniony został Adam Szubiak, zaś w kategorii 13-15 lat Olga Goch. Ponadto na wystawie zostaną pokazane prace, które przygotowały Lilianna Obszyńska, Lena Kanty, Magdalena Legieć, Antonina Tutka i Wiktoria Szabat.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe