Hrubieszów: Kolejna nowatorska operacja w szpitalu

  • 12.03.2021, 09:00
  • ak
Hrubieszów: Kolejna nowatorska operacja w szpitalu Fot. Szpital Powiatowy w Hrubieszowie
Szpital w Hrubieszowie się chwali. I ma do tego powody. W placówce przeprowadzono kolejną, wysokospecjalistyczną operację: zabieg wideotorakoskopii leczniczej wykonywany u pacjenta z chorobą płuc.

Nie tak dawno pisaliśmy o tym, że hrubieszowski szpital zrealizował jako pierwszy w Polsce innowacyjną operację wszczepienia barku. Więcej na ten temat TUTAJ. A wczoraj SP ZOZ poinformował o kolejnym nowatorskim zabiegu.

Wideotorakoskopia resekcji miąższu płuc wykonana została w czwartek, 4  marca przez zespół, kierowany przez ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej i Urazowo-Ortopedycznej lek. med. Bernarda Żaroffe. W zabiegu asystował dr n. med. Stanisław Dyndor, a udział wzięli także lek. med. Andrzej Łątkowski i czworo instrumentariuszy: Radosław Madej, Tomasz Dudek, Agata Niemczyk oraz Joanna Kwaśny.

– Dzięki operacji udało nam się uzyskać bardzo dobry efekt kliniczny, ponieważ prawe płuco uległo rozprężeniu. Nasz pacjent czuje się dobrze i nie posiada cech nawrotu odmy opłucnowej. W niedługim czasie planowany jest jego wypis ze szpitala i zostanie skierowany do dalszego leczenia pulmonologicznego – wyjaśnia Bernard Żaroffe.

Co godne podkreślenia, był to jeden z niewielu przypadków operacji w polskich szpitalach powiatowych z zastosowaniem tej metody. Najczęściej takie operacje realizują kliniki uniwersyteckie.

 – Z myślą o naszych pacjentach, wprowadzamy innowacyjne rozwiązania, takie jak wideotorakoskopia. Rozwijamy naszą placówkę i chcemy dać dostęp pacjentom do nowoczesnych metod leczenia. Naszym celem jest zmniejszenie dystansu pomiędzy dużymi ośrodkami medycznymi, a szpitalem na szczeblu powiatowym – wskazuje lek. med. Dariusz Gałecki, dyrektor Szpitala Powiatowego w Hrubieszowie,

CZYTAJ TAKŻE: W SZPITALU W HRUBIESZOWIE WRACAJĄ PORODY RODZINNE

 

ak

Zdjęcia (4)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Anka
Anka 14.03.2021, 10:21
Gratulacje dla calej Kadry, lekarzy i personelu. Tak trzymac.
Tak trzymać
Tak trzymać 19.03.2021, 16:14
Personel za 2200 brutto.
Czytelniczka
Czytelniczka 13.03.2021, 15:34
Tak to jest, że trzeba narzekać. Tak źle i tak niedobrze. Powinniśmy być dumni z naszych lekarzy, a nie zawsze szukać dziury w całym. Nasz hrubieszowski szpital uratował życie nie jednemu pacjentowi. Najwięcej do powiedzenia mają ci, co na niczym się nie znają, a są "specjalistami" w każdej dziedzinie! Jak czytam komentarze pod różnymi artykułami to mi wstyd za moich rodaków. Aby tylko komuś dołożyć, poniżyć, pognębić.
Też nie pacjent
Też nie pacjent 13.03.2021, 14:41
Robią-źle. Nie robią-źle...A idźcie wy wszyscy w pizd....
Nie pacjent
Nie pacjent 13.03.2021, 10:56
Co oni wyrabiają? Traktują ludzi jak króliki doświadczalne. Specjaliści od wszystkiego.
xyz
xyz 12.03.2021, 13:42
BRAWO!
Takich pozytywnych rzeczy to juz nikt nie komentuje, ale jak cos jest na bakier to wtedy wszyscy zauwazaja. Polska mentalnosc.
taw
taw 12.03.2021, 11:22
a czy wymianę stawu biodrowego tez zrobia?
kidler
kidler 13.03.2021, 20:14
Zrobią
fean
fean 13.03.2021, 22:02
edek mowi że też może zrobic, robi nawet bardzej skomplikowane np dzieci robi

Pozostałe