Zamość: Czy będą mniejsze opłaty korkowe? (TYLKO W GAZECIE)

  • 12.03.2021, 06:00
  • AP
Zamość: Czy będą mniejsze opłaty korkowe? (TYLKO W GAZECIE) Fot. pixabay.com
Samorządy wielu miast w Polsce zapowiedziały, że zwolnią z opłaty lub będą zwracać prowadzącym bary i restauracje wpłacone już opłaty za zezwolenia na sprzedaż alkoholu. Czy do nich dołączy Zamość?

Taka możliwość pojawiła się 26 stycznia wraz z wejściem w życie nowelizacji ustawy „O szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19”, która uprawnia rady miast i gmin do podejmowania uchwał o zwolnieniu przedsiębiorców z opłat za korzystanie w roku 2021 z zezwoleń na sprzedaż alkoholu przeznaczonego do spożycia w miejscu sprzedaży.

 –Władze miasta rozważają wprowadzenie zwolnienia z takich opłat. W jakim zakresie, trudno na tym etapie to określić – informuje Marta Lackorzyńska-Szerafin, rzecznik prasowy miasta. Ostateczna decyzja w tej sprawie będzie należała do rady miasta, która zdaniem rzecznika może, ale nie musi, podjąć uchwały w tej sprawie. –Oficjalnie od przedsiębiorców prowadzących bary i restauracje nie wpłynęły pisemne wnioski czy petycje w sprawie zwolnienia z opłat. Jednak wielu z nich w rozmowach sygnalizowało takie oczekiwania – dodaje rzecznik. 

Więcej szczegółów na ten temat tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

AP

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe