Malewszczyzna: Z wertepami za pan brat (TYLKO W GAZECIE)

  • 10.03.2021, 06:06
  • Bogdan Nowak
Malewszczyzna: Z wertepami za pan brat (TYLKO W GAZECIE) Droga wojewódzka nr 849 ma ok. 50 km. Łączy Zamośc z Wolą Obszańską. Nie brakuje na niej wertepów i kolein.
Droga jest niebezpieczna, a chodnika brak. Na razie nic się w tej sprawie nie zmieni.

Wyboje zaczynają się zaraz za miejscowością Kaczórki. Gdy jedziemy w stronę Malewszczyzny, droga wojewódzka nr 849 staje się coraz bardziej pełna nierówności i kolein. Nie zmienia się to aż do Józefowa Roztoczańskiego i dalej. Okoliczni mieszkańcy mają tego dosyć. Istnieją co prawda plany remontowe, jednak są... dość mgliste.

– W naszej wsi nie ma chodnika. Ludzie muszą do sklepu czy do sąsiadów chodzić po bardzo ruchliwej ulicy – żali się jedna ze starszych mieszkanek miejscowości Malewszczyzna. – A przecież miejsca na chodnik we wsi nie brakuje. Ochoty w młodych chyba tylko nie ma, żeby to zmienić.

– Tutaj naprawdę bywa duży ruch, bo to droga jest wojewódzka. I zarządza nią Zarząd Dróg Wojewódzkich, co należy podkreślić. Czasami jeżdżą przez Malewszczyznę wielkie ciężarówki wyładowane drewnem – dodaje inny mieszkaniec wsi. – Na widok tak obładowanego pojazdu trzeba uciekać, bo możliwości manewru ma on zerowe. I to robimy... Uciekamy też przed innymi tirami. Potrzebny jest remont drogi i chodnika. Prosimy o to od dawna.

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Bogdan Nowak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
żab nie było i nie ma
żab nie było i nie ma 11.03.2021, 18:59
Tę drogę remontowali ostatnio fachowcy, którzy wydali mnóstwo pieniędzy na bezpieczeństwo żab, ponieważ zafundowali im specjalne i kosztowne tunele. Niestety, zapomnieli o chodnikach i ścieżce rowerowej. Najgorzej, że ci ludzie wcale nie odeszli na śmietnik historii, tylko dzisiaj śmią krytykować innych.
Darek_zmc
Darek_zmc 10.03.2021, 13:19
po co chodnik w lesie????
Assdfggh
Assdfggh 11.03.2021, 17:11
W lesie??? Droga w Malewszczyznie jest naprawdę bardzo ruchliwa. Codziennie przejeżdża przez wieś wiele tirów oraz samochodów. Strach chodzić ta droga, nie wspomnę o wyjściu z wózkiem na ulice. Wyjście z dziećmi chociażby do sklepu lub pare domów dalej do znajomych jest niemożliwe. Nie wspomnę o starszych ludziach, którzy poruszają się ta droga.

Pozostałe