Pow. hrubieszowski: Odwołanie z naruszeniem prawa (TYLKO W GAZECIE)

  • 10.03.2021, 06:00
  • Mariusz Parol
Pow. hrubieszowski: Odwołanie z naruszeniem prawa (TYLKO W GAZECIE) Sławomir Marciniuk: Wojewoda lubelski potwierdził to, co podnosiłem w skardze. Nie jestem zaskoczony, tym co stwierdził w rozstrzygnięciu nadzorczym.
Wojewoda lubelski stwierdził nieważność uchwały Zarządu Powiatu Hrubieszowskiego w sprawie odwołania dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Hrubieszowie i rozwiązania z nim umowy o pracę. Sławomir Marciniuk przed sądem będzie domagał się przywrócenia do pracy i wypłaty zadośćuczynienia za czas pozostawania bez pracy.

O kulisach odwołania dyrektora PUP pisaliśmy w "Kronice Tygodnia" na początku lutego. 18 grudnia ub. roku Marciniuk złożył rezygnację ze stanowiska. Zarząd powiatu jej nie przyjął. 8 stycznia przed południem dyrektor PUP rezygnację wycofał, ale kilka godzin później Zarząd Powiatu Hrubieszowskiego podjął uchwałę o odwołaniu Sławomira Marciniuka.

26 lutego wojewoda lubelski Lech Sprawka wydal rozstrzygnięcie nadzorcze, którym unieważnił tę uchwałę. W rozstrzygnięciu nadzorczym prawnicy wojewody stwierdzili, że została podjęta z istotnym naruszeniem ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Przepisy te ustalają wyłączną kompetencję starosty w powołaniu i odwołaniu dyrektora powiatowego urzędu pracy. Nie przewidują współdziałania w tym zakresie z organem wykonawczym powiatu (zarządem). 

Więcej szczegółów tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (23)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kresowy
kresowy 16.03.2021, 14:31
Jaki.. Tomaszek Ożóg tęż musi parę tysiączków przytulić ! Coś za coś..... Za dwa lata będą Was prosić o głosy w wyborach i może wtedy nie dadzą ale przynajmniej obiecają!!!!!!!!!!
Jaki
Jaki 14.03.2021, 08:54
Jest limit łamania prawa przez starostę.A w szpitalu który jest pod jej nadzorem dalej pracują na pełny etat za 2200 brutto,gdzie minimum wynagrodzenia jest 2800. Pan dyrektor i starosta udają, że nie widzą.
Żenada
Żenada 13.03.2021, 19:27
Un masz coś do marynarza z kolejowej to pięt mu nie dorastaszbjesteś zerem więc się nawet nie porównuj. I ty chyba masz platfusa dlatego marynarzem nie zostałeś. A co do Pani starosty zrobiła co uważała za słuszne jak widać miska rację. Wy pytajcie bezrobotnych czy był dobrym dyrektorem dla bezrobotnych czy tylko dla swoich ludzi z układu
miska rację
miska rację 14.03.2021, 08:27
Żenada,to pięt,dorastaszbjesteś, kogoś szkoła ominęła, ale polityk pierwszy, łubu dubu, łubu dubu.
Za
Za 13.03.2021, 08:12
Jedno nie udowodnione złamanie przepisów odwołano poprzednią starostę, obecna Karpiuk kilkadziesiąt razy złamała prawo i cisza, pasuje.
Bo to..
Bo to.. 13.03.2021, 09:30
Sami swoi 🙂
ściema  krzykaczy  i  lanserów  pisósiów  leworęcznych
ściema krzykaczy i lanserów pisósiów leworęcznych 12.03.2021, 16:32
Widze mordaci w walce o władze hahaha, Ciekawe jak by teraz Ruski czy Niemiec opanował kraj , który z mordatych napaleńców na władze do jakiego obozu by sie zapisał hahahah Bo teraz każdy Patriota i ryją jeden pod drugim aby do koryta!!!!!!
esd
esd 11.03.2021, 13:09
niech zgadne, pan dyrektor chyba z okolic metropolii mirecko prehoryłoskiej
Do tłuka
Do tłuka 12.03.2021, 19:57
Masz cos do Mircza ,pajacu
un
un 12.03.2021, 16:26
ta Goot z prehporyłe od tego wieloletniego
Pozdrawiam
Pozdrawiam 11.03.2021, 09:10
Chyba zgodnie z prawem został odwołany. I tu kanał ulga ta sprawa nie ma nic wspólnego z marynarzem. Po za tym żeby być marynarzem to trzeba mieć jaja i trochę odwagi. Co nie którzy mogą tylko pisać albo pomarzyć bycia marynarzem.
A po za tym wam wszystkim daleko do inteligencji marynarza. Pani starosta miała rację że odwołała Pana dyrektora tak jak ktoś napisał słusznie że on po prostu się nie sprawdził jako dyrektor i pan wojewoda powinien za spytać osób bezrobotnych a nie Pana dyrektora czy decyzja była słuszna czy nie.

Od
Od 13.03.2021, 08:08
Chyba jest wojewoda i prawo, a nie dyrdymały i pozdrawiam.
un
un 12.03.2021, 16:28
Kiedyś mówili że na marynarza trzeba mieć platfusa żeby lepsza przyczepność do pokładu była ??? Bo to chyba nie ten skąpiec co budował sie na kolejowej???
Zebra
Zebra 10.03.2021, 21:30
Szanowni państwo piszcie co chcecie. Czy słusznie czy nie słusznie. Trzeba sobie przypomnieć kto wyniósł na bo podesty tego Pana na dyrektora urzędu pracy. Takie powiedzenie jest nie zapominaj skąd pochodzisz i ten pan zapomniał że stanowiska nie są dawane na zawsze a że ktoś się do nich przyzwyczaja to ich problem. Ludzie z układu nie stety ale mają z tym problem. I tu Pani starosta i zarząd mieli takie prawo i to zrobili odwołali Pana dyrektora. Pomijając ten fakt korzyści z tego Pana jako dyrektora zerowe dla bezrobotnych, oprócz pensji jaką pobierał i zatrudniał swoich. Inni mogli czekać na staż szkolenia latami bo nigdy nie było pieniędzy. Kto korzystał z usług tej instytucji to wie jak to działa. Że ten pan po prostu się nie nadawał na to stanowisko to mogą powiedzieć wszyscy bezrobotni do dziś. Dno tego urzędu na najniższym poziomie. I wszyscy zdrowo myślący też by usunęli człowieka z bycia dyrektorem który nie wnosi żadnych zmian od lat na korzyść osób bezrobotnych. Teraz on może stanoć po bilecik dla bezdomnych albo zasiłek. Czas na zmianę i rozpaczy nie ma. Brawo Pani Zenrsarosto za odwagę i słuszną decyzję.


Nie
Nie 11.03.2021, 08:01
Męcz klawiatury swoimi wypocinami pseudo umysłowymi.
Kanał "Ulga"
Kanał "Ulga" 10.03.2021, 21:49
Aleś kolego popłynął z nurtem śmierdziejówki. Czy ty umiesz czytać ze zrozumieniem? Tutaj nie chodzi o to, czy pan dyrektor był dobrym czy też złym dyrektorem, ale o sposób jego zwolnienia. A uczyniono to niezgodnie z prawem i tyle w temacie panie marynarzu.
Edek
Edek 10.03.2021, 16:20
Pośmiewisko z siebie i z powiatu robi ta pani starosta. Elementarnych przepisów nie zna. Nie wiedzieć jakie ma kompetencje? Żenada. Józek, weź ją ustaw do porządku albo zmień bo serio wstyd.
I tak
I tak 10.03.2021, 15:35
Następny raz starosta złamała prawo i nie jest odwołana to dlatego została odwołana sesja, a nie kit z covidem, jaja jak berety.Pośmiewisko.
Gratulacje
Gratulacje 10.03.2021, 13:55
Niech prawo zawsze prawo znaczy, a sprawiedliwosc sprawiedliwosc. Czyli naruszono prawo? Odwolanie bezprawne.
Brawo panie Wojewodo
Brawo panie Wojewodo 10.03.2021, 08:23
No i bardzo dobrze, że nadzór Wojewody uchylił uchwałę Zarządu, która została podjęta z naruszeniem prawa i niezgodnie z kompetencjami. Wprawdzie, jak to mówią, że pierwsza jaskółka wiosny nie czyni, ale może da to nauczkę pani Staroście, że nie jest ponad prawem i może wszystko. Najśmieszniejsze jest to, że sama jest prawnikiem??? (po tomaszowskiej sorbonie) a nie potrafi czytać przepisów. Może pora zapoznać się z przepisami Kodeksu pracy oraz ustawy o samorządzie powiatowym, aby nie wystawiać urząd na kolejne pośmiewisko. A tak na marginesie za co biorą pieniądze prawnicy zatrudnieni w Starostwie. ŻENADA.
Dkatego
Dkatego 12.03.2021, 16:01
Wojewoda powinien powołać komisarza za bezprawne decyzje starosty ivto nie raz. Jej rządy polegają jedynie na roszadach stanowisk, w bip cisza.
Szopka
Szopka 10.03.2021, 12:31
Coś mało zdecydowani Ci urzędnicy w Hrubieszowie 😂 rezygnują by za chwilę obrazić się że ktoś rezygnację chce przyklepać. Szopka
Kpisz czy udajesz Greka
Kpisz czy udajesz Greka 10.03.2021, 13:24
Jeżeli udajesz Greka, to zastanów się i odpowiedz sobie sam, jakie mogły być przyczyny złożenia przez pana Dyrektora rezygnacji ze stanowiska.
W tym przypadku nieznajomość prawa bardzo zaszkodziła pani Staroście. A może było to zwykłe asekuranctwo aby winę za dymisję rozłożyć na cały Zarząd?? Któż to wie. Natomiast odnośnie członka Zarządu, który złożył rezygnację, muszę przyznać, że pani Starosta stanęła na wysokości zadania i zrobiła to zgodnie z prawem.

Pozostałe