ZUS już miga

  • 13.03.2021, 07:15
  • lew
ZUS już miga Fot. pixabay.com
Aby niesłyszący mogli samodzielnie załatwiać swoje sprawy przez Internet, ZUS uruchomił e-wizyty w polskim języku migowym.

E-wizyta to nic innego jak wideorozmowa z pracownikiem ZUS. Codziennie korzysta z niej kilkaset osób. ZUS wprowadził usługę cztery miesiące temu, natomiast od połowy lutego z pracownikami ZUS mogą porozmawiać przez Internet również osoby z niepełnosprawnością słuchu. – Konsultanci posługują się polskim językiem migowym (PJM) i udzielają porad w sprawach zasiłków, emerytur i rent – informuje Małgorzata Korba, rzecznik ZUS w woj. lubelskim.

Do e-wizyty wystarczy urządzenie z dostępem do Internetu i kamerą, np. laptop lub smartfon. Wideorozmowę należy umówić na stronie www.zus.pl, wybierając temat i dogodny termin. Z e-wizyt mogą też korzystać osoby niewidome i niedowidzące.

lew

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe