Deszczówka dla koników polskich

  • 14.03.2021, 06:40
  • bn
Deszczówka dla koników polskich Podpisanie umowy pomiędzy RPN oraz PKP LHS
Spółka PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa rozszerza współpracę z Roztoczańskim Parkiem Narodowym. Przewoźnik i park chcą walczyć z suszą.

Podpisana umowa pomiędzy PKP LHS i RPN przewiduje m.in. stworzenie instalacji do gromadzenia i uzdatniania wody deszczowej w miejscowości Florianka na terenie RPN. Po odpowiednim przebadaniu laboratoryjnemu złapana w takich urządzeniach deszczówka zostanie wykorzystana m.in. do pojenia koników polskich.

– Nasza spółka od lat włącza się w działania na rzecz przyrody, między innymi podczas corocznych akcji sprzątania terenów objętych ochroną –podkreśla Zbigniew Tracichleb, prezes Zarządu PKP LHS. -  Rozszerzenie partnerstwa o współpracę na rzecz walki ze skutkami zmian klimatycznych to kolejny krok wynikający z polityki społecznej odpowiedzialności biznesu prowadzonej przez spółkę. Szeroki tor po którym spółka wozi towary przebiega przez teren parku.

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe