Hrubieszowskie rzeki wzbierają (TYLKO W GAZECIE)

  • 09.03.2021, 09:03
  • Mariusz Parol
Hrubieszowskie rzeki wzbierają (TYLKO W GAZECIE) 4 marca Powiatowy Zarząd Dróg w Hrubieszowie wyłączył z użytkowania zagrożoną zalaniem Huczwostradę.
Poziom wody w Bugu, Huczwie i Wieprzu wzrasta, ale zagrożenia powodzią na razie nie ma - zapewnia Regionalny Zarząd Gospodarski Wodnej w Lublinie.

Po ostatnich roztopach poziom wód we wszystkie rzekach na Zamojszczyźnie jest strefie stanów wysokich. Na Bugu i Wieprzu poziom wód nie sięga stanów alarmowych. Gdzieniegdzie zbliża się do stanów ostrzegawczych. W okolicach Gozdowa (gm. Werbkowice) poziom wody w Huczwie przekroczył stan alarmowy.     

- Na Wieprzu stan ostrzegawczy został przekroczony tylko w Krasnymstawie. Ale tam występuje niewielki wzrost dobowy lustra wody . W ciągu ostatniej doby  podniosło się ono o około 3 cm. W okolicach Zwierzyńca i Szczebrzeszyna nic niepokojącego się nie dzieje. Tam Wieprz pozostaje w strefie stanów wysokich - informuje Jarosław Kowalczyk rzecznik prasowy  Regionalnego Zarządu Gospodarski Wodnej w Lublinie.

Więcej o sytuacji hydrologicznej przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

Mariusz Parol

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe