Koronawirus zapełnia szpitale (TYLKO W GAZECIE)

  • 09.03.2021, 06:21
  • Anna Szewc
Koronawirus zapełnia szpitale (TYLKO W GAZECIE) Fot. pixabay.com
Coraz więcej zakażeń i coraz więcej zajętych łóżek, ale póki co nie ma zagrożenia, że dla pacjenta z COVID-19 zabraknie miejsca w szpitalu w naszym województwie.

Oddział covidowy w szpitalu w Hrubieszowie to 30 łóżek i jedno tzw. respiratorowe. Jeszcze 2 tygodnie temu było tam niemal pusto. Hospitalizowano 4-5 osób. – Mieliśmy wówczas nadzieję, że sytuacja się normalizuje i uspokaja. Niestety, ostatnie dni kompletnie to zmieniły. Sytuacja jest bardzo dynamiczna – mówi Dariusz Gałecki, dyrektor hrubieszowskiego SPZOZ.

W piątek (5 marca) o godz. 8 rano zajętych było 28 łóżek. Jedna osoba leżała również pod respiratorem. Wśród pacjentów tej placówki dominują mieszkańcy powiatu hrubieszowskiego, są to głównie osoby starsze, z tzw. schorzeniami współistniejącymi, ale nie tylko. – Zdarza się, że koordynator wojewódzki na nasz oddział kieruje też osoby z sąsiednich powiatów, np. zamojskiego – wyjaśnia Gałecki. 

Więcej o sytuacji w innych szpitalach w regionie przeczytasz w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

Anna Szewc

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (8)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
reda
reda 14.03.2021, 16:20
tylu młodych w wieku do 60 lat umiera w Hrubieszowie, coronawirus kosi niemiłosiernie a cwaniaczki dalej z goła chapą łażą i zwrócić im uwage tym osiłkom z karkiem i spodniach dresowych dobrych do młócki w stodole, to zaraz ci pokaże co wyniósł zz domu chamidlo
czytelnik
czytelnik 22.04.2021, 11:42
Nie tylko w Hrubieszowie jest taka sytuacja,Chełm również,Inspekcja Pracy jest powiadomiona,jeśli to nie pomoże to pracownicy będą składać pozwy cywilne,są juz początki.
Do P Parola z KT
Do P Parola z KT 11.03.2021, 06:24
Proszę opisać jak w Hrubieszowskim szpitalu Dyr Gałecki wraz z kierownikiem finansowym okradają pracowników zatrudnionych na pełnym etacie za 2200 brutto,jest już marzec i nie wykonują obowiązku świadczenia najniższej krajowej 2800 brutto.Związki zawodowe są zblatowane z dyrekcją i nie chcą wysłuchać.Panią starostę Karpiuk i radę nadzorczą szpitala też to nie interesuje, więc trzeba chyba napisać do P Prezydenta A. Dudy jak się tu wykonuje polecenia i obowiązki świadczeń pracowniczych.
czytelnik
czytelnik 22.04.2021, 11:47
Nie tylko w Hrubieszowie jest taka sytuacja,Chełm również,Inspekcja Pracy jest powiadomiona,jeśli to nie pomoże to pracownicy będą składać pozwy cywilne,są juz początki.
Dlaczego
Dlaczego 17.03.2021, 07:22
personel medyczny w Hrubieszowie ma takie małe emerytury, bo kierowniczka finansowa nalicza składki emerytalne z 475 zł brutto, a nie z aktualnych zarobków pracowników, potem płacz na emeryturze.Kiedy zajmie się tym procederem przestępczym PIP i prokuratura.
Istotnie
Istotnie 15.03.2021, 07:34
Jest wiele osób tyle zarabiających.
W
W 17.03.2021, 07:10
Minimalne wynagrodzenie 2800 brutto wliczają staż pracy, co jest jawnym łamaniem prawa pracy.
terd
terd 09.03.2021, 17:47
no no, jak na Hrubieszow to całkiem sporo, ale jak może być inaczej skoro maska na brodzie nie zakrywa ani ust ani nosa, skoro nie dezynfekuje sie rak w sklepach a wszystko obmacuje, bo jeden z drugim musi sprawdzic czy jablko miękkie czy twarde to samo z cytrusami, obmacują chleb, grzebią łapami w bułkach, są z higieną na bakier, najpierw wychowajmy jak należy społeczeństwo, kiedys wspólnie rodzice i szkoła ro robiły teraz po reformach szkolnictwa nie robi tego ani szkoła ani rodzice, poziom dzisiejszego maturzysty to poziom absolwenta podstawówki przed reformami, czasami myslę sobie że władza robi to celowo by miec tepy i ciemny elektorat, taki do manipulacji

Pozostałe