Zamość: Dzieci nauczą się pływać. Są na to pieniadze

  • 08.03.2021, 09:10
  • ak
Zamość: Dzieci nauczą się pływać. Są na to pieniadze Fot. pixabay.com
Ministerialna dotacja w wysokości 78 tys. zł pozwoli na zorganizowanie w Zamościu kolejnego cyklu zajęć w ramach programu Powszechnej Nauki Pływania.

O przyznaniu wsparcia poinformował Ośrodek Sportu i Rekreacji w Zamościu, który organizuje na miejskim basenie lekcje nauki pływania. Biorą w nich udział już od wielu lat uczniowie najmłodszych klas szkół podstawowych.

Celem programu Powszechnej Nauki Pływania „Umiem Pływać” jest upowszechnienie aktywacji fizycznej dzieci, nabycie podstawowych umiejętności pływania, edukacja w zakresie bezpiecznego korzystania z akwenów wodnych, korygowanie wad postawy oraz rozwijanie sportowych pasji.

Pieniądze dla Zamościa pochodzą z Ministerstwa Sportu.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe