Zamość: Namysłowiacy zagrają z Łukaszem Krupińskim

  • 08.03.2021, 08:00
  • Materiał nadesłany
Zamość: Namysłowiacy zagrają z Łukaszem Krupińskim
W piątek, 12 marca o godzinie 19 Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu wykona pierwszy z dwóch zaplanowanych na marzec koncertów symfonicznych. Namysłowiacy wystąpią z wybitnym polskim pianistą, Łukaszem Krupińskim.

W sali koncertowej Namysłowiaków usłyszymy utwory przygotowane na 2 sekcje orkiestry: instrumentów smyczkowych oraz dętych drewnianych i waltorni.

Sekcja instrumentów dętych drewnianych wraz z waltorniami wykona Sinfonię per fiati g-moll włoskiego kompozytora z przełomu XVIII i XIX wieku - Gaetano Donizettiego. Dzieło zostało napisane w 1817 roku oryginalnie na: flet, 2 oboje, 2 klarnety, 2 fagoty oraz 2 waltornie.

️Donizetti jest zaliczany do czołowych włoskich twórców oper, napisał ich ponad 70 - tyle przynajmniej udało się zachować. Styl Donizettiego przepełniony jest satyrą, humorem i lekkością.

W Sali koncertowej Orkiestry zostanie wykonany także Koncert f-moll op. 21 Fryderyka Chopina. To drugi z koncertów fortepianowych napisany w 1829 roku przez młodego, niespełna 20-letniego kompozytora.

Wraz z zamojską Orkiestrą dzieło wykona wybitny polski pianista, Łukasz Krupiński. To absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie u prof. Alicji Palety-Bugaj oraz dr Konrada Skolarskiego. Studia podyplomowe kontynuował w Hochschule für Music, Theater und Medien w Hanowerze w klasie prof. Arie Vardiego (2017-2018) oraz w Royal College of Music w Londynie u prof. Dmitry Alexeeva (2018-2019).

Podczas swojej międzynarodowej kariery zwyciężył w wieku konkursach, m.in. na Międzynarodowych Konkursach Pianistycznych w Hanowerze (2015), Aachen (2016) i Goerlitz (2020). Koncertował w kilkunastu państwach, wystąpił dla uczestników Igrzysk Olimpijskich #PyeongChang2018, zagrał z Santander Orchestra pod batutą Lawrenca Fostera. Pełny biogram artystyczny: KLIK.

Ze względu na ciągle obowiązujące obostrzenia, pozwalające na działalność artystyczną w ograniczonym zakresie, wielkość sali koncertowej oraz zapewnienie wszystkim bezpieczeństwa orkiestra podaje zasady i informacje techniczne, które będą obowiązywać w odniesieniu do koncertu symfonicznego 12 marca 2021 roku:

  • W koncercie będzie mogło uczestniczyć 50 słuchaczy. Każda z osób będzie miała obowiązek zasłonięcia ust i nosa przebywając we wszystkich pomieszczeniach Orkiestry;

  • Nie będą uwzględniane rezerwacje, wskazania preferowanych miejsc ani zaproszenia VIP, które standardowo były możliwe do realizacji poza czasem epidemii;

  • Bilety w jednolitej cenie 30 złotych są do nabycia tylko i wyłącznie w formie on-line za pośrednictwem strony: https://bit.ly/LukaszKrupinskiZamosc ;

  • Obowiązkowe oświadczenia zdrowotne będą wypełniane w formie elektronicznej. Potwierdzenie zamówienia biletu oraz szczegóły wypełnienia oświadczenia otrzyma każda z osób kupujących bilet na adres e-mail podany przy procedurze zakupu;

  • Zostaną przygotowane miejsca obok każdego krzesła do pozostawienia okrycia wierzchniego;

  • Każdy ze słuchaczy zajmie miejsce wskazane przez obsługę, które zapewni zachowanie odpowiedniego odstępu.

Koncert odbędzie się w piątek, 12 marca o godzinie 19. Organizatorzy proszą o przybycie odpowiednio wcześniej, by móc zająć dogodne miejsce na sali koncertowej. Pomocy w zakupie biletu przez Internet oraz wyjaśnień dotyczących szczegółów technicznych koncertu udziela Bartłomiej Wojnarowski, tel. kom. 508 940 084, e-mail: [email protected]

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe