Biłgoraj: Frida malowana - ogólnopolskie sukcesy artystów z MDK

  • 08.03.2021, 06:10
  • ak
Biłgoraj: Frida malowana - ogólnopolskie sukcesy artystów z MDK
Nagrody i wyróżnienia otrzymali artyści z Młodzieżowego Domu Kultury w Biłgoraju na Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Spójrz okiem artysty – Frida Kahlo”, organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury „Śródmieście” we Wrocławiu.

Na konkurs wpłynęło przeszło 400 prac z ponad 100 szkół i pracowni plastycznych z całej Polski. Jury przyznało 30 nagród równorzędnych oraz 50 wyróżnień w kategorii: fotografia, grafika, malarstwo, rzeźba. Wśród laureatów znaleźli się wychowankowie zajęć prowadzonych w biłgorajskim MDK przez Annę Świcę oraz Irenę Oręziak-Kupczak.

Na liście nagrodzonych znalazła się 12-letnia Rozalia Markowicz, a wyróżnienia otrzymali: 15-letni Angelo Dziwura, 16-letnia Martyna Kniaziowska, 14-letnia Olga Kurys, 18-letnia Faustyna Kaczor oraz 15-letni Bartłomiej Proć.

Udziałem w wystawie pokonkursowej komisja wyróżniła ponadto: Julię Kuraś, Adę Zych, Wiktorię Kurzyńską, Zuzannę Markowicz, Gabrielę Rój, Wiktorię Filipowicz, Annę Jonik, Martynę Grabias i Amelię Senczynę.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe