Z Hrebennego pod Kraków. Odkryli dziuplę kradzionych części

  • 05.03.2021, 13:33
  • ak
Z Hrebennego pod Kraków. Odkryli dziuplę kradzionych części Fot. NOSG
Dziupla z częściami samochodowymi kradzionymi głównie we Włoszech został zlikwidowana w Małopolsce. To efekt współpracy strażników granicznych z Hrebennego z policjantami z Krakowa, Wieliczki i Gdowa. Zatrzymano 33-letniego pasera.

– Wnikliwa i żmudna praca mundurowych przyniosła wymierny efekt doprowadzając do zatrzymania podejrzanego, który nabył nielegalnie podzespoły samochodowe w postaci silników samochodowych, a następnie pomagał w ich zbyciu – relacjonuje Dariusz Sienicki, rzecznik prasowy Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Nad sprawą pracowali mundurowi z Hrebennego, a także małopolscy policjanci. W gminie Gdów namierzyli magazyn ze znaczną ilością części i podzespołów samochodowych, w tym 52 silniki pojazdów różnych marek. Już na wstępie ustalono, że 38 z nich pochodzi ze skradzionych głównie we Włoszech pojazdów różnych mare. Funkcjonariusze zatrzymali 33 -letniego mieszkańca powiatu wielickiego.

– Zebrany w sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu zarzutów. Odpowie on za  paserstwo, za które grozi kara pozbawienia do lat 5. Sprawa ma charakter rozwojowy. Policjanci, którzy prowadzą dalsze czynności w tej sprawie, nie wykluczają przedstawienia zarzutów kolejnym osobom – dodaje Sienicki.

ak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe