Zawalczą o indeksy AGH w Zamościu

  • 05.03.2021, 11:15
  • Materiał nadesłany
Zawalczą o indeksy AGH w Zamościu Fot. Wikimedia Commons/Andrzej Otrębski
W najbliższy weekend w I LO w Zamościu odbędą się zawody okręgowe Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

 Do Zamościa przyjadą uczniowie z całej Lubelszczyzny, którzy z powodzeniem przeszli przez eliminacje szkolne. Egzaminy obejmują  przedmioty: matematyka z informatyką, fizyka, chemia oraz geografia z elementami geologii.

A stawką są indeksy AGH – uczelni często wybieranej przez uczniów zainteresowanych naukami ścisłymi. Utworzenie Komitetu Okręgowego Olimpiady w Zamościu jest efektem długoletniej współpracy AGH-u z I Liceum Ogólnokształcącym im. J. Zamoyskiego w Zamościu, którego uczniowie corocznie znajdują się wśród laureatów olimpiady.

W tym roku organizacja zawodów wymaga szczególnych przygotowań ze względu na konieczność zachowania ścisłego reżimu sanitarnego.

Materiał nadesłany

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe