Policjant rozmawiał z młodzieżą o zagrożeniach i hejcie w sieci

  • 06.03.2021, 09:24
  • asp. szt. Edyta Krystkowiak/KPP Hrubieszów
Policjant rozmawiał z młodzieżą o zagrożeniach i hejcie w sieci Fot. KPP Hrubieszów
Policjant z hrubieszowskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną rozmawiał z dziećmi na temat cyberprzemocy oraz hejcie w sieci. Uczestnikami spotkania online byli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2, którzy z zainteresowaniem wysłuchali prelekcji o zagrożeniach płynących z Internetu oraz sposobach ich unikania.

W okresie panującej pandemii nasze pociechy spędzają dużo czasu w domu. Czy wiemy co robią przez komputerem i na jakie zagrożenia są narażone w sieci? W obecnym czasie główną formą spędzania wolnego czasu dzieci jest komputer i dlatego na bezpieczeństwo w sieci trzeba obecnie zwrócić szczególną uwagę. Przede wszystkim rozmawiajmy z dziećmi i uczulajmy je aby były uważne i czujne na treści, które je „zalewają” w wirtualnym świecie.

Przypomnijmy dzieciom kwestię związaną z ochroną naszej prywatności. Wirtualne spotkania, przesyłanie filmów czy zdjęć, podawanie swoich danych nieznajomym osobom stanowi ogromne zagrożenie. Obraźliwe i wulgarne komentarze w sieci są obecnie częstym problemem. Na różnych forach internetowych czy na portalach społecznościowych mamy do czynienia ze zjawiskiem tak zwanego hejtu. Pamiętajmy jednak, że w wirtualnej rzeczywistości nikt nie jest anonimowy i tym bardziej nie jest bezkarny.

Biorąc pod uwagę te wszystkie zagrożenia policjanci starają się docierać do młodzieży szkolnej poprzez lekcje online i rozmawiać o problemach. Wczoraj policjant z hrubieszowskiej komendy zajmujący się profilaktyką społeczną przeprowadził kolejne już z cyklu spotkań z uczniami. Tym razem lekcja online odbyła się z uczniami klas IV - VII Szkoły Podstawowej nr 2 w Hrubieszowie. Tematem przewodnim spotkania była cyberprzemoc stosowana wobec rówieśników, jej skutki i konsekwencje. Młodzież dowiedziała się czym jest „hejt” oraz jak niebezpieczne może być nieumiejętne, bądź też nieodpowiedzialne korzystanie z internetu.

W czasie rozmowy z uczniami policjant radził, jak reagować na agresję słowną w sieci i jak się przed nią chronić.

asp. szt. Edyta Krystkowiak/KPP Hrubieszów

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
un
un 06.03.2021, 22:07
A co jak emerytowany policjant prowadzi hejt w sieci ? Z kim rozmawiać? Chyba nie z policją hahahaha. Jak to łatwo na premie sie zarabia hahahah
Olek
Olek 08.03.2021, 14:49
Komentarze czy hejt, bo to różnica?

Pozostałe