Tomaszów Lubelski: Wirtualna pogadanka w SP nr 2

  • 05.03.2021, 15:00
  • Agnieszka Leszek, KPP Tomaszów Lubelski
Tomaszów Lubelski: Wirtualna pogadanka w SP nr 2 Fot. KPP Tomaszów Lubelski
O zagrożeniach w internecie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Tomaszowie Lubelskim rozmawiała na lekcjach on-line policjantka z tomaszowskiej komendy. Zjawisko cyberprzemocy, hejtu oraz konsekwencje prawne nieletnich zagrożonych demoralizacją to tematyka zajęć przeprowadzonych z uczniami.

Asp. Violetta Myszczyńska omówiła zagrożenia, jakie wiążą się z korzystaniem z zasobów sieci Internet, zagadnienia i formy cyberprzemocy a także jak należy postępować i reagować, gdy jest się świadkiem lub ofiarą tej cyberprzemocy.

Policjantka poinformowała uczniów, że w kategoriach cyberprzemocy mieści się również agresja czyli m.in. wyzywanie, straszenie, poniżanie kogoś w internecie lub przy użyciu telefonu, robienie komuś zdjęć lub filmów bez jego zgody, ich publikowanie i rozsyłanie lub podszywanie się pod kogoś w sieci.

Funkcjonariuszka skupiła się także na problemie obecnego w sieci hejtu i problemie uzależnienia młodych ludzi od używania komputera, konsol do gier i smartfonów. Mówiła także o braku anonimowości w sieci. Publikowane posty, zdjęcia, filmy pozostawiają ślad, po którym można zidentyfikować osobę.

Zaprezentowała także odpowiedzialność karną za przestępstwa i wykroczenia popełnione w sieci, w tym w szczególności przez nieletnich zagrożonych demoralizacją.

Agnieszka Leszek, KPP Tomaszów Lubelski

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe