Zamość: Są światła, jest bezpieczniej na ul. św. Piątka

  • 03.03.2021, 14:04
  • ak
Zamość: Są światła, jest bezpieczniej na ul. św. Piątka Fot. UM Zamość
Na ul. św. Piątka, w rejonie skrzyżowania z Orlą jest nowa sygnalizacja świetlna na przejściu dla pieszych. Powstała głównie po to, by podnieść poziom bezpieczeństwa dzieci chodzących tędy do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 6.

Zielone światło przy pasach ma włączać się dla pieszych po naciśnięciu guzika. Jeśli nikt tego nie zrobi, jechać na zielonym będą mogli cały czas kierowcy.  

Sygnalizacja powstała w wyniku współpracy Zarządu Dróg Grodzkich z Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego, który kupił elementy sygnalizacji. O montaż świateł zabiegali rodzice uczniów Szóstki i mieszkańcy osiedla.

ak

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jan
Jan 03.03.2021, 23:45
Jako kierowca - wyrażam głębokie ubolewanie z tego tytułu. Na każdym kroku światła - nie da się normalnie jeździć po tym mieście
Paweł
Paweł 03.03.2021, 15:38
Jako mieszkaniec osiedla wyrazam zadowolenie z tej zmiany.

Pozostałe