Łabunie: Spór nadal trwa

  • 05.03.2021, 08:09
  • bn
Łabunie: Spór nadal trwa
Spadkobiercy nieruchomości, w której mieści się Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Łabuniach (dawniej Państwowy Dom Dziecka), chcą go odzyskać. Pozytywną decyzję wydał wojewoda lubelski. Do zwrotu obiektu droga jednak daleka.

Wielofunkcyjna Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza w Łabuniach (dawniej Państwowy Dom Dziecka) mieści się w zabytkowym budynku. Przyjmowane są tam dziewczęta w ciąży oraz małoletnie matki z dziećmi, które pozbawione są możliwości wychowywania się w rodzinie. Mogą liczyć na pomoc medyczną, wsparcie psychologiczne oraz przygotowanie do wejścia w rolę matki na każdym etapie. W placówce prowadzonej przez powiat zamojski znajduje się obecnie 30 miejsc.  

Ostatnio jeden z naszych czytelników zadzwonił do nas w tej sprawie. Twierdził, że dawni właściciele wygrali proces i placówka zostanie niebawem przez nich odebrana. Jak jest w rzeczywistości?  

Szczegóły tylko w papierowym i e-wydaniu Kroniki Tygodnia.

 

bn

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz Regulamin serwisu Kronika Tygodnia. Grupa Wydawnicza SŁOWO sp z o.o. z siedzibą w mieście stołecznym Warszawa (ul. Chocimska 3A, 00-791 Warszawa) jest administratorem twoich danych osobowych, dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne. Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe